Ksenija Balta: õppetunde on olnud palju – suveks võiks juba targemaks saada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Rene Suurkaev / ERR

Birminghamis lõppenud sisekergejõustiku maailmameistrivõistlustel sai Ksenija Balta kaugushüppes tulemusega 6.57 kaheksanda koha. Kuldmedali võitis 6.96 hüpanud serblanna Ivana Španovic.

"Kokkuvõttes ütlen ma seda, et teine hüpe lõi mul natukene kaardid segamini. Vasakus põlves tekkis valu, mis pole küll tõukejalg, aga mis sellegipoolest segas mind jooksul – keskendumine kadus ära. Ma katsusin end võidelda kaheksa parema sekka, mis mul õnnestus ja täna tuleb sellega kahjuks rahul olla," kommenteeris Balta tänast tulemust ning seda mõjutanud põlvehäda.

"See on selline hüppaja põlv, aga valu sisse lüües on ta mul ägedam, kui näiteks parema jala oma. Midagi hullu ei ole – lihtsalt paar päeva puhkust ja ega ta edasisi treeninguid ei sega."

Kas vorm oli enne võistlust hea ning võinuks teha parema hüppe? "Väga raske öelda, et väga hea vorm ja hüpata 6.57 lõpptulemuseks."

"Asi on tegelikult selles, et vorm ongi hea, kiirus on hea – kõik näitajad on head, aga kui tehnikas teed nii valesti, siis see teeb realiseerimise raskeks. Ongi kõik. Suurt midagi ei ole – võimed on kõvasti paremad."

Kui raske on tänane tulemus vaimselt? Kas Balta võtab seda järjekordse õppetunnina? "Eks ma midagi ikka leian, et mingil määral on tegu väikese õppetunniga. Olen päris kaua spordis olnud, aga muudkui õppetunnid. Suveks võiks juba targemaks saada ja õppetunnid omaks võtta, et tehnilisi vigu enam ei teeks."

"Ausalt öeldes positiivne on lihtsalt see, et sain kaheksanda koha. Olla parimate konkurentsis maailmas kaheksandal kohal – see on positiivne. Kõige positiivsem on ehk ka see, et võitlusvaim pole kusagile kadunud ja see on suur asi," lausus Balta.

"Ma arvan et treeningud jätkuvad põhimõttelist kohe, kui ma Eestisse saabun. Võib olla käin ka arstil veel ära, aga siis jätkan oma treeningutega – polegi enam midagi teha. Tuleb leida viis, kuidas trennides see suur tehniline praak ära parandada," rääkis 2009. aastal Euroopa meistriks tulnud Balta tulevikuplaanidest.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: