Naiste korvpallikoondis kaotas suurelt ka Türgile ({{commentsTotal}})

Merike Anderson
Merike Anderson Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti naiste korvpallikoondis kohtus täna 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valiktsükli raames võõrsil Türgiga, kellelt tuli vastu võtta suur 48:86 (16:21; 3:17; 9:27; 20:21) kaotus.

Kui esimese veerandi järel kaotasid Eesti naised Türgile vaid viie punktiga, siis teise veerandi lõpuks kasvatasid võõrustajad eduseisu juba 19 punktile. Eesti ainsaks puntilisaks teisel veerandil jäi Merike Andersoni kolmepunktivise. Kolmanda veerandi võitis B-grupi liider juba numbritega 65:28.

Eesti parim oli 25 minutit mänginud Merike Anderson, kes viskas 11 punkti ja sai kirja ühe resultatiivse söödu. Talle järgnes Maarja Bratka, kes viskas kaheksa silma ja võitis viis lauapalli. Eestlaste visketabavus oli 26 protsenti.

Võitjate poolelt viskas Cansu Köksal 14 punkti, 10 punkti lisasid nii Bahar Caglar kui ka Tugce Canitez.

Eesti koondis on valiksarjas kaotanud kõik neli seni peetud kohtumist. Viimased kaks mängu peab Eesti novembris, kui esmalt võõrustatakse Valgevenet ja siis külastatakse Poolat.

Grupiseis: 1. Türgi, 8 p; 2. Valgevene 7 p; 3. Poola 5 p; 4. Eesti 4p