Eesti naiste korvpallikoondis kaotas valikmängus Poolale ({{commentsTotal}})

{{1518283620000 | amCalendar}}

2019. aasta EM-i valikmängus Poolaga tuli Eesti naiskonnal vastu võtta 68:87 kaotus.

Eesti poole pealt kogus parimana Mailis Pokk 19 punkti ja kuus lauapalli. Maaja Bratka lisas 15 silma. Lauas paistis silma Annika Köster, kelle kontosse kanti 12 lauapalli, pooled neist ründelauast. Poola poolelt oli kõige resultatiivsem koondise kapten Weronika Gajda 15 punktiga.

Mailis Pokk sõnas kohtumise järgselt, et vastased lasti mängu alguses liiga lihtsalt jooksma. "Nad said meie rumalatest pallikaotustest lihtsaid korve. Teisele poolajal tulime võitluslikumalt mängu tagasi, kuid vahet ei suutnud enam tagasi mängida. Esimese poolaja kehv kaitsemäng sai täna saatuslikuks."

Poola koondise peatreener Arkadiusz Rusin jäi naiskonna ründemänguga täna väga rahule. "Viskasime täna väga hästi ja rünnakul toimisid asjad kenasti, kuid ma ei ole rahul meie vastaste blokeerimisega lauas. Vastatel lasta ründelauast võtta 15 palli oli liiga palju.“

Eesti koondisel on nüüd tabelis kirjas kolm kaotust. 14. veebruaril mängitakse võõrsil Türgi naiskonnaga, kellele novembris kodus kaotati.