X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Zaitsev parandas EM-pronksi toonud Eesti rekordit

Daniel Zaitsev
Daniel Zaitsev Autor/allikas: Eesti Ujumisliit

Kohtla-Järvel toimuvatel lühirajaujumise Eesti meistrivõistlustel nihutas Daniel Zaitsev Eesti rekordit, tippmarke püstitati ka noorte ja juunioride vanuseklassides.

Zaitsev (Spordiklubi Garant) võitis meeste 100 meetri kompleksujumise uut rahvusrekordit tähistava ajaga 52,82. Varasem rekord püsis 11 aastat Martti Aljandi nimel, kes toona võitis ajaga 52,92 Euroopa lühiraja meistrivõistlustel pronksmedali.

Naiste 100 m vabaujumises püstitas noorte vanuseklassis uue Eesti rekordi Ksenia Bazanova (TUK) ajaga 56,39. Varasem rekord 56,57 kuulus Maari Randväli nimele ning oli püstitatud novembrikuus toimunud Kalev Openi ujumisvõistlusel.

50 m seliliujumises kordas Mirtel Merimaa (Ujumise Spordiklubi) Laura-Liis Valdmaa nimel olnud Eesti noorte rekordit 29,15. Meesjuunioride konkurentsis uuendas Alan Smok (Spordiklubi Garant) 50 m seliliujumises vaid päev varem Eesti rekordiks 24,17 ujunud Lars Kuljuse tippmarki, puudutades seina ajaga 24,14.

Hommikuse osa kuldmedalistid noorte ja juunioride vanuseklassis alade kaupa:

100 m vabalt

N noored Ksenia Bazanova (TUK) 56,39
N juuniorid Kirke Madar (Keila Swimclub) 56,38
M noored Siim Kesküla (Ujumise Spordiklubi) 50,06
M juuniorid Lars Kuljus (TOPi Ujumisklubi) 50,19

50 m seliliujumine

N noored Mirtel Merimaa (Ujumise Spordiklubi) 29,15
N juuniorid Ülle Harjaks (NRK Kalev) 29,60
M noored Siim Kesküla (Ujumise Spordiklubi) 26,64
M juuniorid Alan Smok (Spordiklubi Garant) 24,14

200 m rinnuliujumine

N noored Karola Paju (Viimsi Spordiklubi) 2.36,20
N juuniorid Ute Viktoria Liu Yeung (Kohtla-Järve Veespordiklubi) 2.37,09
M noored Airon Pajula (Kalevi Ujumiskool) 2.19,79
M juuniorid Lars Antoniak (Kalevi Ujumiskool) 2.13,71

200 m liblikujumine

N noored Miriam Jürisoo (TOPi Ujumisklubi) 2.29,80
N juuniorid Daria Romanjuk (Spordiklibi Garant) 2.28,77
M noored Artjon Aksjonov (Spordiklubi Energia) 2.10,58
M juuniorid Allan Zabotin (Kalevi Ujumiskool) 2.21,50

100 m kompleksujumine

N noored Mirtel Merimaa (Ujumise Spordiklubi) 1.04,70
N juuniorid Eneli Jefimova (Kalevi Ujumiskool) 1.02,20
M noored Siim Kesküla (Ujumise Spordiklubi) 58,15
M juuniorid Lars Kuljus (TOPi Ujumisklubi) 56,20

4x100 m vabalt teateujumine

N noored Audentese Spordiklubi 3 (Emily-Pärli Jäärats, Gabriela Kuusk, Anni-Alice Voll ja Maari Randväli) 3:58,60
N juuniorid Kalevi Ujumiskool 2 (Egle Salu, Loreen Ulp, Mirtel Nagel ja Eneli Jefimova) 4.00,77
M noored Spordiklubi Garant 3 (Martin Pärtel, Robert Vesselov, Georg Vaino ja Aleksei Denissov) 3.31,76
M juuniorid Ujumise Spordiklubi 2 (Kristo Rannik, Andreas Soosaar, Artjom Alteberg ja Nikita Kazarevski) 3.26,13

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: