Eesti ekipaaž pidi Dakari ralli katkestama

Urvo Männama ja Risto Lepik Dakari rallil
Urvo Männama ja Risto Lepik Dakari rallil Autor/allikas: Martin Macik

Dakari ralli 11. etapil pidi Eesti rallipaar Urvo Männama ja Risto Lepik (Toyota) võistluse katki jätma. Toomas Triisa ja Mart Meeru (Can-Am Maverick X3) lõpetasid katse vaatamata tehnilistele probleemidele.

Neljapäeval anti start Dakari teisele maratonkatsele. Kui esimene oli ralli esimeses pooles ja korraldajate poolt olude sunnil tehtud, siis neljapäeval ja reedel sõidetav maratonkatse oli algselt kavas. Eestlastele kujunes Dakari maratonkatse katsumusterohkeks.

Männama ja Lepik alustasid 274 kilomeetrist liivast katset Empty Quarter kõrbes hea hooga, sõites TOP 20 aegu. Poole katse peal aga tuli ajakaotust, selle põhjuseks oli düünides masina üle katuse keeramine. Sel korral ratastele ei jäädud ja läks aega, kui nad taas püsti lükati. Kahjuks ei olnud see ainuke mure sellel katsel.

Enne eelviimast kontrollpunkti pidid eestlased seisma jääma, põhjuseks käigukasti rike. Oodata tuli tagant tulevat veokit, milles olid vajalikud varuosad. Paraku oli aga see masin esialgse info kohaselt liiva kinni jäänud ja kui hakkas pimedaks jääma, oli lootus jätkata väike. Varahommikul toodi eestlased korraldaja poolt helikopteriga laagrisse ja see tähendas, et nende Dakar on läbi. Nüüd seisab ees veel eraldi ülesanne, sest auto jäi kõrbesse ja see tuleb sealt ära tuua.
  
Toomas Triisa ja Mart Meeru päev polnud samuti murevaba. Katse alguses liiguti oma klassi TOP 10 tempos. Nende hoog rauges samas kandis, kus Männama ja Lepik jäid seisma. Triisa ja Meeru masinal purunes esiratta kinnitus, aga see saadi õnneks korda ja katse lõpetati oma klassi 32. kohal. T4 klassi üldarvestuses hoiavad eestlased 13. kohta. Liidrid on Rokas Baciuska ja Oriol Vidal Montijano, kellele eestlased kaotavad viis tundi, 46 minutit ja 17 sekundit.

11. katse võitis Sebastien Loeb (Prodrive), kes jätkab absoluutarvestuses kolmandal kohal. Liidrikohal on endiselt Nasser Al-Attiyah (Toyota), kelle edu lähima konkurendi Lucas Moraesi (Overdrive) ees on üks tund, 21 minutit ja neli sekundit. Loeb kaotab liidrile üks tund, 30 minutit ja 41 sekundit.

Reedel sõidetakse Dakari maratonkatse teine pool, päeva pikkus on 376 kilomeetrit ja katset sellest 185 kilomeetrit. Laager asub Shaybah's, kust ka maratonkatsele neljapäeval teele asuti. 

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: