Kontaveit pääses Peterburis ehmatusega teise ringi

{{1644248460000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 9.) jätkab hooaega Peterburis toimuval WTA 500 kategooria turniiril, kus alistas avaringis šveitslanna Jil Teichmanni (WTA 35.) 6:3, 1:6, 6:3.

34 minutit kestnud avasetis murdis Teichmann kolmandas geimis nulliga, aga Kontaveit vastas seejärel kohe samaga.

Šveitslanna oli esimeses setis hädas oma pallingul, tema esimese servi õnnestumise protsent oli vaid 33 ning Kontaveit kasutas mõlemad oma murdevõimalused ära, võites avaseti 6:3.

Teises setis jäi eestlanna aga kohe väga raskesse seisu, kui servi leidnud Teichmann murdis kaks korda järjest ning läks koguni 5:0 juhtima. Sealjuures õnnestus Kontaveidil päästa viis murdepalli ja kuuendas geimis pallingut hoida, aga šveitslanna viis 36 minutit kestnud 6:1 setivõiduga kohtumise otsustavasse vaatusesse. Eestlanna tegi teises setis lausa 22 lihtviga vastase kuue vastu.

Eesti esireket suutis kolmandas setis murda Teichmanni teise pallingu, hoidis ise kindlalt oma servi ja tal oli ülipikaks veninud kaheksandas geimis kasutada ka kolm matšpalli, ent šveitslannal õnnestus need tõrjuda. Seejärel suutis Kontaveit servil siiski oma paremuse maksma panna ja võitis lõpuks 6:3, 1:6, 6:3.

Kogu kohtumine kestis täpselt kaks tundi, Kontaveit servis kolm ässa ja tegi seitse topeltviga, tema esimese servi õnnestumise protsent oli 64, esimeselt servilt võitis ta 67 ja teiselt 47 protsenti mängitud punktidest. Mõlemad tennisistid päästsid kuus murdepalli üheksast.

Peterburi turniiri teises ringis mängib Kontaveit tšehhitari Marketa Vondroušova ja rumeenlanna Sorana Cirstea vahelise matši võitjaga.

Enne mängu:

Viimati mängisid Kontaveit ja Teichmann mullu USA lahtistel teises ringis ja samuti kohtuti ülemöödunud aastal New Yorgis toimunud turniiril. Mõlemal juhul jäi kahes setis peale eestlanna.

Tegemist on Kontaveidi esimese turniiriga pärast Austraalia lahtiseid, kus ta alistas avaringis tšehhitar Katerina Siniakova 6:2, 3:6, aga kaotas teises ringis taanlannale Clara Tausonile 2:6, 4:6. Peterburi turniiril on Kontaveidil teine asetus ja temast kõrgema paigutusega on turniiril vaid kreeklanna Maria Sakkari.