Euroopa superliiga loomine on lõpusirgel, UEFA planeerib karme sanktsioone

Euroopa superliigas hakkaks mängima nii Liverpool kui Madridi Real
Euroopa superliigas hakkaks mängima nii Liverpool kui Madridi Real Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA avaldas pühapäeval koos Inglismaa, Hispaania ja Itaalia alaliitude ning kõrgliigadega teate, milles hoiatab suurklubisid karmilt Euroopa superliigaga liitumise eest.

Pühapäeval selgus, et planeeritava superliigaga on nõustunud liituma Inglismaa klubid Manchester United, Liverpool, Arsenal, Chelsea ja Tottenham, Hispaania klubid Madridi Real, Barcelona ja Madridi Atletico ning Itaalia klubid Torino Juventus, AC Milan ja Milano Inter. Superliigast on esialgu keeldunud kõik Saksamaa meeskonnad, samuti valitsev Prantsusmaa meister Pariisi Saint-Germain.

Itaalia kõrgliiga Serie A kuulutas pühapäeval välja erakorralise juhatuse koosoleku. Reutersi sõnul on superliigaga lähedalt seotud voogedastusega tegelev platvorm DAZN, Itaalia ajaleht Corriere dello Sport kirjutab, et DAZN on 16-meeskonnalise liiga viimaseid detaile silunud juba pikemat aega.

"Oleme teadlikud, et mõned Inglismaa, Hispaania ja Itaalia jalgpalliklubid planeerivad avalikkust teavitada suletud superliiga loomisest. Kui see peaks juhtuma, tahame veelkord kinnitada, et meie - UEFA, Inglismaa, Hispaania ja Itaalia alaliidud ning kõrgliigad, kuid ka [rahvusvaheline jalgpalliliit] FIFA ja kõik meie liikmesriigid - jätkame ühist võitlust selle selle küünilise projekti vastu," teatas organisatsioon pühapäeval.

"Kaalume kõiki meie võimuses olevaid meetmeid, nii õiguslikke kui sportlikke, et seda ära hoida. Jalgpall põhineb avatud võistlustel ja sportlikel põhimõtetel, teistmoodi ei saa see olla. Nagu on eelnevalt öelnud FIFA - kõnealused klubid saavad võistluskeelu kõigilt kodustelt ja rahvusvahelistelt turniiridelt ja nende mängijatelt võidakse võtta võimalus esindada oma rahvuskoondist," lisati teates.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: