Tallinna 2020. aasta sporditeoks valiti "Eesti Korvpall 100" üritused

Tallinna 2020. aasta sporditeoks valiti
Tallinna 2020. aasta sporditeoks valiti "Eesti Korvpall 100" üritused Autor/allikas: Tallinna linna pressiteenistus

Ehkki eelmisel aastal jäi erandkorras vahele 25-aastase traditsiooni järel pidulik Tallinna spordigala, kus linn tunnustab oma tublisid sportlasi ja sportmängude võistkondi, siis valiti sedapuhku 2020. aasta sporditegu, milleks tunnistati "Eesti Korvpall 100" programmi üritused.

Linnapea Mihhail Kõlvart andis tunnustuse ja tänukirja kolmapäeval üle Eesti Korvpalliliidu presidendile Priit Sarapuule. "Eesti Korvpalliliidu "Korvpall 100" programmi raames toimus palju väärikaid üritusi, nii rahvusvahelisi võistlusi kui kohalikke algatusi, sealjuures ka ühiskondlikke ettevõtmisi. Suures plaanis seda me ühelt suurelt spordiorganisatsioonilt ootamegi," põhjendas Kõlvart valikut.

"Tallinn on spordilinn ja on suur au olla valitud sel keerulisel aastal. Eesti korvpall sai mullu saja-aastaseks ja proovisime alaliiduna seda ka väärikalt tähistada. Korraldasime Balti keti karika näol esimese rahvusvahelise spordivõistluse pärast esimest koroonapuhangut, avasime Snelli tiigi ääres Alexela Arena, korrastasime väliväljakuid ja korraldasime Guinnessi rekordiürituse. Tallinn oli kahtlemata sündmuste keskpunkt ja suur aitäh linnale selle tunnuste, korvpallielu toetamise ja populariseerimise eest," sõnas alaliidu president Priit Sarapuu.

2020. aasta sporditeo tiitlile said kandideerida spordiüritused, mis rikastasid pealinna spordielu, nii traditsioonilised kui uued algatused. Üritused, mis kaasasid linlasi olema aktiivsed ja sportlikud või edendasid sündmused spordielu pealinnas.  

Aasta sporditeoks valitud "Eesti Korvpall 100" üritustena toimusid Saku Suurhallis Eesti-Itaalia EM valikmäng ja Balti keti karikas, kus Eesti koondis sai ajaloolise võidu Leedu koondise üle ning esmakordselt korraldatud turniirvõit jäi Eestisse. Veel avati Alexela 3x3 välikorvpalli Arena Snelli staadionil, renoveeriti Ehitajate teel ja Lilleküla Gümnaasiumi väliväljakud, Maailmakoristuspäeva raames viidi läbi 100 000 vabaviske kampaania ning alaliidul avanes erakorraline võimalus korraldada 2022. aasta EM-valikmängude B-alagrupi turniir Saku Suurhallis.

Teiste spordisündmuste seos tõsteti esile Merko Cup Eesti-Läti maavõistlust tennises, Tallinna orienteerumiseneljapäevakuid, Ironman Tallinnat, Tallinna Maratoni, sh Tallinna MV maratonijooksus ja esmakordselt Eesti Ööjooksu Tallinna eri.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: