Ratas Eesti korvpalli 100. sünnipäeval: on selge, et see on meie mäng

Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondis Autor/allikas: fiba.basketball

Käesoleval nädalavahetusel tähistab korvpall Eestis oma 100. sünnipäeva. Korvpalli sünnihetkeks Eestis loetakse 1920. aasta 6. ja 7. juunit, kui Tallinnas ESS Kalev spordiväljakul peeti esimesed ülemaalised õppiva noorsoo spordivõistlused, mille kavas oli ka uudne mäng basket-ball.

Oma õnnesoovid saatis korvpalliperele ka Eesti Vabariigi peaminister ja endine korvpalliliidu president Jüri Ratas, kelle õnnitluskõne avaldab ERR-i spordiportaal täies mahus.

 

Austatud Eesti korvpallipere! 

Soovin meie korvpallile 100. sünnipäevaks palju õnne ning õnnitlen sel puhul ka kõiki meie korvpallisõpru!

Sajanditagusest uudsest ja võõrapärasest basket-ballist on praeguseks saanud "Meie Mäng", mis ühendab kires ja võimsates elamustes tuhandeid eestimaalasi. Nagu Genka ja Paul Oja korvpallihümni mõõtu loos on tabavalt öeldud, siis ei hakanud see sõrmedest pihta, vaid võttis kohe terve käe.

Alates sajandi eest peetud esimesest ametlikust mängust Tallinnas ESS Kalev spordiväljakul, meie koonduse osalusel peetud olümpiamängude esimesest korvpallilahingust, kõigist kodustest meistrivõistlustest, rohketest välismaal võidetud medalitest ja karikatest, paljudest legendaarsetest mängudest, loendamatutest unustamatutest hetkedest, valusatest kaotustest ning ilusatest võitudest… Selge on see, et korvpalli kirg ja võlu on tõesti kokku nii suurte kui väikeste tähtedega meie mäng.

Eesti korvpalli on seni kandnud kõigi mängijate, treenerite, kohtunike, harrastajate, korraldajate, poolehoidjate ja kõigi teiste pühendumus, entusiasm ning kiindumus. Nende abil ühendab korvpall ehk siinkohal "vana hea üks" meid ka järgmistel sajanditel.

Palju õnne ja õnnestumisi, korvpallirahvas! 

Jüri Ratas

peaminister

Eesti Korvpalliliidu president 2012-2016

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: