Korvpalliliit tahab Balti turniiri pealtvaatajate piirarvu tõstmist 1500-ni

Jaak Salumets soovib, et Eesti korvpallikoondise mänge Läti ja Leeduga saaks erandkorras vaatama tulla 1500 fänni.
Jaak Salumets soovib, et Eesti korvpallikoondise mänge Läti ja Leeduga saaks erandkorras vaatama tulla 1500 fänni. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Korvpalliliit taotleb Balti Keti Karika turniiril osalejate/pealtvaatajate piirangu tõstmist arvuliselt kuni 1500-ni.

Eesti korvpall tähistas tänavu 6. juunil oma 100. sünnipäeva, mille tähistamiseks soovib Eesti korvpalliliit koostöös Läti ja Leedu alaliitudega korraldada 24. juulist kuni 26. juulini Tallinnas Balti Keti Karikat korvpallis.

Korvpalliliidu president Jaak Salumets saatis kultuuriminister Tõnis Lukasele kirja, kus märkis, et Balti Keti Karikas saab olema Eesti korvpalli 100. sünnipäeva programmi üks olulisimaid üritusi ning sellega loodab alaliit panna aluse pikemaajalisele koostööle lähinaabritega. 

Salumets palus Lukast, et see toetaks valitsuse poolt täna kehtestatud ürituste korraldamisele sisetingimustes piirangute ülevaatamist, sh arvestades Saku Suurhalli võimalusi unikaalse ehitisena, kus on võimalik tagada hajutamiseks vajalike tingimuste täitmist.

"Eesti korvpalliliit taotleb Balti Keti Karika turniiril osalejate/pealtvaatajate piirangu tõstmist arvuliselt kuni 1500-ni, samas säilitades protsentuaalselt rohkem kui poole väiksemat mahtu kui on täna kehtiv piirang 50 protsenti. 1500 osalejat/pealtvaatajat on Saku Suurhalli 6448 kohalisest mahutavusest 23 protsenti," märkis Salumets.

Ta lisas, et korraldajad suudavad jälgida kehtivat hajutamise kohustust ehk pealtvaatajad hajutatakse erinevatele tasanditele. Igale tasandile on oma eraldi maja nurgast sissepääs ning kõikidel tasanditel oma eraldiseisev ventilatsioon ning muu vajalik taristu.

Eesti ja Leedu vastasseisu nähti viimati koduväljakul 1998. aasta lõpus, leedukad jäid toona peale 91:60. Veelgi mälestusväärsem kohtumine peeti Tallinnas 9. novembril 1994, kui Eesti kaotas parimas rivistuses Leedule 65:67. Gert Kullamäe viskas toona 32 punkti.

Läti meeste rahvuskoondis mängis Eestis viimati 2014. aasta suvel, kui meie mehed võitsid Valgas peetud sõpruskohtumise 72:60.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: