Dina Ellermann tuli koolisõidus Eesti meistriks üheksandat aastat järjest

Perilas peetud Eesti meistrivõistlustel koolisõidus krooniti üheksandat korda järjest meistriks Dina Ellermann hobusel Donna Anna.

Eri põhjustel jäi tänavuse koolisõidu Eesti meistrivõistluste konkurents üsna õhukeseks - meistrivõistluste arvestuses osales kolm hobust, kellest 144,460 protsendipunktiga võitis meie kõige kogenum koolisõitja Dina Ellermann Donna Annal.

"Me tundsime end mõlemad suurepäraselt. Nii hea meel on jälle võistelda pärast sellist segast aega. Ma arvan, et kõik sportlased on väga õnnelikud, et saavad jälle võistlustel osaleda," rääkis Ellermann intervjuus ERR-ile. "Me anname endast alati maksimumi, sest me ei sõida teiste pärast, vaid iseenda pärast. Välismaa tulemused loevad rohkem ja tahaks käia rohkem seal, aga eks paistab, kuidas elu hakkab selle viirusega olema."

"Ma jäin võistlusega väga rahule, sest ma natuke ikkagi põdesin, kuna viimane suurvõistlus oli meil Helsingi Horse Show'l, seal saime suure publiku ees olla ja nüüd oli pikk paus sees," jätkas Ellermann. "See annab enesekindlust kahe nädala pärast Ruilas toimuvale MK-etapile, kus me oleme juba üles antud. Selles suhtes oli hea teha üks eelvõistlus."

Väljaspool meistrivõistlusi võistles Ellermann kaasa ka oma kogenud ratsul, 17-aastasel Landy's Akvarelil, kes teisel osavõistlusel oli teine.

"Tema on juba meie Grand Old Lady, tema naudib siin käimist. Ta teab, et põhirõhk ei ole ainult tema peal, et tal on nagu teine partner ka ja see annabki nagu enesekindlust juurde," ütles Ellermann. "Nad kahekesi naudivad, et saavad koos minuga käia." 

Kuidas valmistub Ellermann kahe nädala pärast toimuvaks MK-etapiks? "Igale välisvõistlusele lähen vastu keskendunult ehk teen oma rutiinset treeningplaani ja kõik käib ikka nii nagu alati on käinud eelnevatel aastatel," kirjeldas Ellermann. "Seekord on lihtsalt rõõm ja ootusvärevus suuremad. Ja siis veel see, et saab kodus võistelda, kuna Tallinn International Horse Show jääb sel aastal ära, millest oli natuke kahju, sest nii ei saa kodupubliku ees võistelda, aga nüüd on motivatsioon jälle palju kõrgemal, et midagi ikka on."

Koolisõidu kokkuvõttes oli teine Getter Kangur Ashwanil, kolmas Marika Vunder Helifaril. Vahepealses koroonaajas leidis Ellermann ka positiivset.

"Ratsaspordis on selline huvitav asi, et nüüd oli profiratsutajatel aega oma noori hobuseid ette valmistada. Ma arvan, et järgmisel aastal või nüüd selle aasta lõpus on veel rohkem hobuseid kõrgemal tasemel välja tulemas," jätkas Ellermann. "Sportlastel oli lihtsalt aega oma põhihobuste kõrvalt noorematega tegeleda. Põhihobused olid treeningrežiimil, aga noori valmistasime hoogsalt ette." 

Kooli- ja takistussõidu MK-etapp leiab Ruilas aset kahe nädala pärast.

Vaata ka ETV spordisaate klippi:

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: