Eesti Ratsaspordi Liit tunnustas parimaid sportlaseid

Eesti Ratsaspordi Liit tunnustas 2019. a parimaid sportlaseid
Eesti Ratsaspordi Liit tunnustas 2019. a parimaid sportlaseid Autor/allikas: Rein Leib

Pärnus anti pidulikul galaõhtul üle meened 2019. aasta parimatele ratsasportlastele. Aasta parimaks takistussõitjaks sai Paul-Richard Argus ja parimaks koolisõitjaks Dina Ellermann. Aasta hobuseks valiti takistussõitja Kullo Kenderi põhiratsu Artas.

Parimaks takistussõitjaks sai esimest korda oma karjääri jooksul Paul-Richard Argus, kellel on seljataga edukas hooaeg. Aasta lõppedes juhtis Argus takistussõidu Kesk-Euroopa liiga põhjaregiooni edetabelit. Koolisõidus viis meene koju Dina Ellermann, kes saavutas möödunud hooajal väga häid tulemusi Donna Annaga, kellest on kasvanud Landy's Akvarelile väärikas mantlipärija. Kolmevõistluses oli parim sportlane Jaagup Kallas, kelle noorhobuste MM-il saadud tulemus oli ka Aasta Tegu võita. Kestvusratsutamises sai parima tiitli mullune Eesti ja Põhjamaade meister Kairit Järv.

Rakendispordis kuulutati parimaks üheponi kutsariks Riina Rõa ja parimaks ühehobuse kutsariks Ülar Raudsepp. Lisaks anti välja meened parimatele rakendispordi gruumidele, kelleks osutusid Age Põldaru ja Kristina Lotamõis.

U-25 ja noorte vanuseklassi võitjad on kõik lootustandvad talendid. Takistussõidus anti parima sportlase auhind My Relanderile, kes treenib igapäevaselt Euroopas. Koolisõidus tunnustati Helena Kaalu ja kolmevõistluses Dagmar Ainsood. Kestvusratsutamises oli oma vanuseklassis parim Anett Laever.

Juunioride parima takistussõitja tiitel anti juba mitmendat aastat järjest Berit Lehtsaarele ja parima koolisõitja auhinna sai samuti mitmendat korda Rose Marie Skjoldby. Kolmevõistluses tunnustati mullu kahekordseks Eesti meistriks tulnud Luise Veversit ja kestvusratsutamises anti auhind Jasmin Viinamägile.

Lasteklassis kuulutati parimaks takistussõitjaks Lene Varula ja parimaks koolisõitjaks Maria Mägi. Poniklassi parima takistussõitja meene sai Emma-Elisa Randväli, koolisõidus Laurel Leisna, kolmevõistluses Mirtel Etverk ja kestvusratsutamises Katriin Kalle.

Ratsaliit tunnustas meenetega ka parimaid harrastussportlasi, kelleks takistussõidus oli Merle Tamm, koolisõidus Kristina Lätti, kolmevõistluses Maria Kivastik ja kestvusratsutamises Õnne Halliko.

Parimad klubid selgusid edetabeli alusel. Takistussõidus on mitu aastat võitmatuks osutunud Ruila Tall ja koolisõidus Tondi RSK. Tondi klubi sai tänavu ka parima kolmevõistlusklubi tiitli. Kestvusratsutamises oli parim Estonian Endurance Riding ja rakendispordis oli Vändra ratsaklubi.

Rahvas sai e-hääletuse teel anda hääli viies kategoorias. Nii mitmeski käis tihe rebimine esikoha pärast. Aasta võistluse auhinna võitis Classic Pärnu 2019. Aasta Tegu kategoorias tulid võitjaks Jaagup Kallas ja Olli Royal, kes esinesid edukalt noorhobuste maailmameistrivõistlustel. Aasta Tegijaks valiti ratsaspordi fotograaf Celin Lannusalu ja aasta hobuse tiitli sai Kullo Kenderi võistluspartner Artas. Aasta treeneriks kuulutati takistussõidu noorte tiimi Estonian Rising Stars peatreener Hanno Ellermann.

Õhtu kulmineerus tänumeene üleandmisega. Panuse eest Eesti ratsasporti tunnustati kauaaegset treenerit ja Tondi maneeži "hinge" Sirje Argust, kellele rahvas aplodeeris püsti seistes mitu minutit.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: