Ratasepp maratonidest: järgmised päevad on võtmetähtsusega

Ultrasportlane Rait Ratasepp alustas esmaspäeval Tartus maratonijooksude maratoni. 20 päeval järjest soovib ta läbida distantsi kiiremini kui kolm tundi.

Esimesel päeval läbis Rait Ratasepp maratoni kahe tunni, 50 minuti ja seitsme sekundiga. Kui võrrelda tulemust näiteks mulluse Eesti edetabeliga, suutsid Ratasepast kogu aasta peale kiiremad olla 21 meest ja üks naine. Ultramees tahab aga sarnases tempos joosta veel 19 päeva järjest.

"Kõik läks plaanipäraselt. Tempo oli ilus," rääkis Ratasepp intervjuus ERR-ile. "Hetkel väga suurt väsimust pole, aga eks seda näeb hommikul, mis seis on. Eks homme jälle samamoodi."

Ratasepp usub, et maksimaalse pingutuse juures suudaks ta maratoni läbida 2:25-ga. Käesoleva väljakutse keerukus peitub muus.

"Kõige olulisem on lihtsalt tempoga õigeaegselt ja rahulikult mängida, sest igasugune järsem liigutus väsinud jalgadega võib tähendada mikrorebendit. Igal päeval on nii väike ajaline varu, et sa pead õnnestuma hästi. Kõik see, mis sa pärast õhtul ja öösel teed, see kõik mängib rolli," jätkas Ratasepp.

Võtmetähtsusega on kogenud ultramehe hinnangul just järgmised päevad.

"Teine, kolmas ja neljas päev, sest see kontrast on siis kõige suurem. Esimesel päeval oled puhanud, järgnevatel päevadel oled väsinud ja sealt edasi, kui keha ära harjub, siis väga palju enam kehvemaks ei saa minna. Järgnevad päevad on väga olulised," lisas Ratasepp.

Lisaks kodulinnale Tartule saab Rataseppa järgmistel nädalatel maratoni läbimas näha Pärnus, Tallinnas, Viljandis, Rakveres ja Narvas.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: