Ott Tänak ja Thierry Neuville osalevad Rally DirtFishil WRC autodega

Thierry Neuville
Thierry Neuville Autor/allikas: Hyundai Motorsport

7. – 8. augustil on oodata Otepääle autospordi absoluutsesse tippu kuuluvaid rallisõitjaid. Hyundai Motorsport avalikustas teisipäeval, et nad soovivad tuua Eestisse kaks WRC masinat, millest ühe roolis on valitsev maailmameister Ott Tänak ja teise roolis tänavuse Monte-Carlo ralli võitja Thierry Neuville.

Lisaks Tänakule ja Neuville'ile on Eestisse tulemas ka Hyundai Motorspordi ridadesse kuuluv noor ja talendikas soomlane Jari Huttunen, kes asub võistlema Hyundai i20 R5 masinal.

Ott Tänak ütles, et on WRC autoga sõitmisest puudust tundnud. "Sellest on juba päris palju aega möödas, kui saime viimati Hyundai i20 Coupe WRC masinaga kiiret sõitu teha ja ilmselgelt olen hakanud sellest kõvasti puudust tundma," rääkis Tänak. "See on umbes sama tunne, kui pole oma parimat sõpra kaua aega näinud. Seetõttu on kodus olemise periood olnud paras katsumus ning mõte sellest, et saan taaskord päris WRC masina rooli on väga positiivne. Ma ootan WRC autoga võistlusoludes sõitmist väga ja eriti hea on seda teha kodustel teedel toimuval Rally DirtFishil."

"See on suurepärane, et tiim [Hyundai Motorsport] võimaldab ka Thierry'l [Neuville] siin sõita. Tema osalemine tõstab kindlasti ralli konkurentsi ja pakub fännidele korraliku vaatemängu. Korraldajad pingutavad kõvasti, et rallisõpradel oleks võimalik selles kogu maailma jaoks uues situatsioonis võistlusele kaasa elada nii kodus ekraanide vahendusel kui ka raja ääres viibides," lisas Tänak.

Neuville sõitis viimati Eesti teedel aastal 2012 ja ootab põnevusega siia naasmist, sest siinsed teed saavad olema tõenäoliselt hooaja kõige kiiremad. "Mõnikord tekib Soomes sõites tänu fännidele tunne nagu sõidaksid hoopiski Eestis," ütles Neuville. "Ma usun, et see võrdlus iseloomustab päris hästi seda, kui palju eestlased armastavad rallit ja oma lemmikut rallisõitjat. Ootan Eestisse tulekut väga ja usun, et see saab olema üks väga huvitavate ja kiirete katsetega võistlus."

Hyundai Motorspordi direktor Andrea Adamo kinnitas Neuville'i sõnu eestlaste kirest rallispordi vastu. "Käisin Eestis eelmisel aastal ja ma nägin kui suure kirega inimesed sellele spordile kaasa elavad. Tõsiselt, Eesti on üks imeline maa, kus on väga palju rallisõpru. Ma olen aru saanud, et Rally DirtFishi meeskond näeb kõvasti vaeva, et tulenevalt COVID-19-st tingitud piirangutest siiski võimaldada vähemalt osadel inimestel rallile kohapeale kaasa elama tulla ja mul on selle üle hea meel," ütles Adamo.

"Tuleb tunnistada, et oleme varasemalt sellisel pinnasel nagu teil Eestis veidi hädas olnud, kuid see, et tuleme sinna kahe WRC autoga, annab meile võimaluse koguda palju väärtuslikku infot korralikes võistlusoludes. See on auto arenduse perspektiivist kogu tiimile väga heaks võimaluseks," lisas Hyundai tiimipealik. Itaallane lisas, et uudis Rally DirtFishi toimumisaja muudatusest valmistas talle suurt rõõmu

"Pean Rally DirtFishi korraldajatele ütlema aitäh," ütles Adamo. "Ralli toimumisaja lükkumine augustisse aitas mind palju, sest mul oli soov osaleda nii Itaalias toimuval Rally di Romal kui ka esialgu samale ajale planeeritud Rally DirtFishil ja nüüd on see võimalik."

"Üks asi on selles maailmas siiski kindel: me ei saa lihtsalt oodata ja loota. Meil tuleb püsti tõusta ja tegudele asuda, et asjad liikuma hakkaksid ja see ongi see, millega me praegu tegeleme. Meil on suur respekt Rally DirtFishi korraldustiimi vastu, kes koroonaviiruse levikust tingitud piiranguid arvesse võttes selle ralli korraldab ja me teeme kõik, mis on meie võimuses, et neid toetada," lisas Adamo.

DirtFishi tegevjuhti Justin Simpsoni rõõmustas uudis Ott Tänaku osalemise kinnitusest ja lisas, et Hyundai Motorspordi pingutused on positiivsed uudised nii Rally DirtFishile kui ka kogu spordile. "See, et rallile on oodata Adamot ja Hyundai Motorsport tiimi viib Rally DirtFishi täiesti uuele tasemele," ütles Simpson "Teadmine, et meil on stardirivis rallispordi ajaloo kaks kiireimat masinat on lihtsalt fantastiline. Ma loodan, et see meelitab ka teisi tippmeeskondi meie rallist osa võtma, et saaksime pakkuda veelgi kõrgetasemelisemat võistlust. See saab olema väga eriline üritus ja ma olen rohkem kui rõõmus, et Hyundai Motorsport aitab meil seda kõike ellu viia."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: