Robert Täht ja Perugia jõudsid Meistrite liigas veerandfinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Robert Täht ja Perugia
Robert Täht ja Perugia Autor/allikas: CEV

Kolmapäeval peeti viimased alagrupimängud meeste võrkpalli Meistrite liigas, koha veerandfinaalis tagas eestlastest Robert Tähe koduklubi Perugia ning Eesti rahvusmeeskonna eelmine peatreener Gheorghe Cretu (Kemerovo Kuzbass).

Igast alagrupist pääses edasi võitja, lisaks tagasid koha veerandfinaalis viie alagrupi kolm paremat teise koha võistkonda, vahendab volley.ee.

C-alagrupis võitles edasipääsu nimel Andri Aganitsa ja Renee Teppani tööandja Maaseiki Greenyard, kes kohtus Jastrzebski Wegieliga ja sai 3:2 (25:23, 20:25, 19:25, 25:22, 15:8) võidu, ent jäi napilt veerandfinaali ukse taha. Äsja Maaseiki siirdunud Teppan sai kahe viimase geimiga kirja kümme punkti (+8), täismängu teinud Aganits panustas kaheksa punkti (+6). Maaseik sai alagrupis nelja võiduga teise koha.

D-alagrupis oli juba enne viimast vooru edasipääsu taganud Robert Tähe tööandja Perugia. Eile saadi Varssavi Verva üle 3:1 (25:17, 25:27, 25:17, 25:19) võit, Täht kuulus algkoosseisu ja panustas nelja geimiga 5 punkti (-1). Perugia võitis grupi kuue võiduga. Samas alagrupis sai Timo Tammemaa koduklubi Tours kirja 3:1 (25:23, 22:25, 25:23, 25:17) võidu Lissaboni Benfica üle. Tammemaa tegi suurepärase mängu ja tõi temporündaja jaoks suurepärased 15 punkti (+9). Tours sai alagrupis kolme võiduga teise koha, ent veerandfinaali siiski ei mahtunud.

Martti Juhkami koduklubi Vfb Friedrichshafen kaotas E-alagrupis 0:3 (21:25, 21:25, 22:25) Kedzierzyn-Kozle Zaksale. Vigastuspausilt naasnud Juhkami mängis episoodiliselt ja tõi kaks punkti (+1). Grupis saadi kahe võiduga kolmas koht.

B-algrupis kohtusid Kemerovo Kuzbass ja Berliini Recycling Volley, keda juhendavad vastavalt Eesti rahvusmeeskonna endine peatreener Gheorghe Cretu ja praegune peatreener Cedric Enard. 3:2 (22:25, 25:19, 25:14, 20:25, 15:8) võidu teenis Cretu meeskond, kes sai alagrupis nelja võiduga teise koha.