Pärnu Sadam seljatas tugeva Riia VEF-i ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pärnu Sadam
Pärnu Sadam Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Korvpalli Eesti-Läti liigas teenis Pärnu Sadam väärt võidulisa, alistades kodupubliku ees Riia VEF-i 79:76.

Pärnakad võitsid kohtumise avaveerandi kolme punktiga ja sama suures eduseisus mindi ka poolajale. Kolmanda veerandi järel suurendas Pärnu tasavägises kohtumises eduseisu viiele silmale ja kuigi viimase veerandi võitis Riia VEF, teenisid võõrustajad sellegipoolest kolmepunktilise võidu.

Pärnu parimana viskas Siim-Markus Post 17 punkti, tõi kolm lauapalli ja jagas kuus korvisöötu. Kaksikduubliga sai hakkama Märt Rosenthal, kes viskas 16 punkti ja võttis kümme lauapalli. Lauris Blaus sai kirja 16 punkti ja üheksa lauapalli. Riia resultatiivseim oli 19 punkti visanud Xavier Thames.

Paralleelselt peetud kohtumises alistus Rakvere Tarvas võõrsil BK Ogrele numbritega 85:112 (25:29, 17:29, 15:21, 28:33). Eesti klubide omavahelises heitluses sai Tartu Ülikool kodus jagu Tallinna Kalevist 96:80.

Liigatabelis jätkab Pärnu Sadam 11 võidu ja 12 kaotusega kaheksandal kohal. Rakvere Tarvas (11-10) on seitsmes, Tartu (8-12) üheksas ja Tallinna Kalev (6-16) 13. Riia VEF on 19 võidu ja kahe kaotusega teisel positsioonil, liidrina jätkab 21 võitu ja ühe kaotuse kogunud Ogre.