Hyundai tiimipealik Tänaku üleminekust: jutud miljonitest on linnalegendid

Foto: ERR

Autoralli MM-sari lõppes planeeritust varem, kui Austraalia ralli tuli ulatuslike metsapõlengute tõttu ära jätta. See tähendas, et Ott Tänaku tulevane meeskond Hyundai sai rahulikult tähistada võistkondlikku MM-tiitlit. Hyundai tiimipealik Andrea Adamo rääkis ERR-ile nii värskest tiitlivõidust kui ka Tänakust ja tema sobivusest tulevase tiimikaaslase Thierry Neuville'iga.

"Olen õnnelik. Võib-olla pole see mulle veel päris kohale jõudnud, see oli pisut kummaline viis, kuidas tiitli saime. Aga see on tore. Hooaeg on olnud raske, kõik on kõvasti võidelnud. Palju asju on juhtunud, oleme pidanud kõvasti vaeva nägema, et autot arendada. Aga lõpuks saime siiski MM-tiitli kätte," rääkis Adamo ERR-ile. "See oli päris emotsionaalne, kui selle teate saime. Aga me ei saa ka unustada, et ralli jäeti ära, sest meid ümbritsevad metsatulekahjud, see tähendab, et inimesed on hädas. Seega mind valdavad segased tunded."

Kas ralli ärajätmine oli paratamatu? "Kui selline otsus vastu võeti, siis järelikult oli see paratamatu," lausus Adamo. "Mulle ei meeldi see, et kõikidel on mingi arvamus ja kõik räägivad asjadest, millest nad kõike ei tea. Mina ei tea probleemide ulatust, aga austan täielikult korraldajate otsust ralli ära jätta. Ja tunnen korraldajatele kaasa, nad on aasta aega selle nimel tööd teinud ja nüüd on kogu piirkond tules. Aga see, kui keegi arutleb, kas ikka tulnuks ralli ära jätta või mitte, ei austa korraldajaid."

Kas ise tundsite ohtu endale või meeskonnale? "Kui enne šampanjat pritsisime, siis küll, aga muidu mitte," muheles ta. "Usun, et kõik teevad head tööd, et meid kaitsta."

Hyundai tiim tähistas meeskondlikku MM-tiitlit. Autor/allikas: Hyundai Motorsport

Järgmisest hooajast kuuluvad Hyundai meeskonna ridadesse ka tänavused maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja. "Oleme palju rääkinud ja paaril korral ka kohtunud. Avastasime, et oleme üsna samal lainel," avaldas Adamo.

Adamo rääkis, et Tänaku üleminekuga seoses on liikvele lastud mitmeid jutte, milles pole kübetki tõde. "Need linnalegendid, mida räägitakse miljonite ja eralennukite või kullast WC-pottide kohta, ei vasta tõele. Need on spekulatsioonid, mille leiutasid inimesed, kes räägivad asjadest, mida nad ei mõista. Mida ei mõisteta, üritatakse juraga selgitada," sõnas ta.

Nii Tänak kui Adamo trikitasid mitu nädalat ajakirjanikke ja hoidsid tõde endale, kuigi leping oli juba sõlmitud. Miks nii? "Sest selle kõige taga on strateegiad, millega te ei pruugi nõustuda või millest te ei pruugi aru saada, aga need ei luba meil kohe kõikidest asjadest rääkida," selgitas Adamo.

Kumbagi sõitjat ei eelistata

Tänaku ülemineku juures tekitas kõvasti vastukaja see, et Hyundais on ootamas juba Thierry Neuville, kes lõpetas tänavuse hooaja Tänaku järel teise kohaga, ühtekokku on belglasel nüüd viis MM-hõbedat. Paljude arvates pole see hea idee, et need kaks meest on samas tiimis. "Minu meelest on see imeline idee! Miks nad ei peaks olema ühes meeskonnas?" imestas Adamo.

Kas pole ohtu, et nad võitlevad ainult iseenda, aga mitte tiimi eest? "Kui räägiksin rumalatest inimestest, siis võib-olla küll. Aga me räägime tarkadest inimestest, kes on professionaalid ja teavad, mida nad teevad," teatas Adamo. "See on nende töö, nad teavad täpselt, mida nad peavad tegema ja nad teavad täpselt, milline on nende roll ning milline minu roll. Seega ei, ma ei muretse."

"Neid tuleb kohelda ausal ja võrdsel moel, tuleb veenduda, et hoolitsen mõlema eest ühtviisi ja austan neid ühtemoodi," jätkas ta. "Mul pole lapsi, aga mul on kaks vennalast ja minu jaoks on nad võrdsed, armastan neid ühtemoodi. Miks peaksin kedagi eelistama? Ma ei taha öelda, et [Oti ja Thierry] vahel võivad tekkida pinged, aga võib-olla tuleb näiteks ette hetki, kus tuleb mingeid otsuseid teha. Ja kui nad siis ei pahandaks, oleksin mures, sest see tähendaks, et nad ei taha võita."

Adamo: Tänak ja Neuville on mõlemad pühendunud

Millised on Tänaku ja Neuville'i sarnasused ja erinevused? "Erinevusi ma ei tea, sest ma ei tunne mõlemaid piisavalt. Aga nad on mõlemad pühendunud ja võitmisele keskendunud, see mulle nende juures meeldibki," lausus Adamo. "Ma ei tea, kas neile mõlemale pasta meeldib, aga ma loodan küll, siis saan seda neile teha."

Küsimusele, mitu kolleegi Tänak Toyotast kaasa võtab, vastas Adamo, et Tänak tuleb Hyundaisse koos kaardilugeja Martin Järveojaga. Aga näiteks ilmaennustaja? "Ma ei tea. Kui see on ilus naine, nagu telekas, siis võib-olla," naeris Adamo. "Aga me pole sellest rääkinud. Meil oli piisavalt keerulised läbirääkimised, et teda endale saada, seega teistest pole me rääkinud."

Adamo sõnul pole praegu veel selge, millal alustab Tänak Hyundai auto testimist. Aga kas eestlasel lubatakse ka auto arendamisel sõna sekka öelda? "Kui see aitab tal võita, võib ta minu poolest ka katusel joosta," sõnas Adamo.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: