Tänaku pressiesindaja: meie oleme napilt ohupiirist väljas

Tulekahju ralli toimumispaiga lähistel lõõmamas.
Tulekahju ralli toimumispaiga lähistel lõõmamas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Autoralli MM-sarja hooaja viimane etapp ehk Austraalia ralli jääb laialdaste metsa- ja maastikupõlengute tõttu ära. Ott Tänaku pressiesindaja Henri Rump rääkis, et Toyota tiim oli algusest peale seda meelt, et mõistlikum oleks ralli ära jätta.

"Kui asusime reedel Eestist Austraalia poole teele, oli juba teada, et ralli toimumispaiga ümbruses on möllamas tulekahjud ja meile see kohale jõudes suurt üllatust ei valmistanud," rääkis Rump ERR-ile. "Olukorra täpsemast tõsidusest saime aru alles siis, kui tundsime seda suitsuhaisu. Peale seda hakkasime vaatama uudiseid ja otsima infot."

"Tiimid olid juba varasemalt seisukohal, et tõenäoliselt ralli ei toimu, kuna ei ole mõistlik tulla siia sporti tegema ja rallit sõitma, kui kohalikel on samal ajal käsil väga pingeline aeg, mis on tegelikult juba kulmineerunud katastroofiks," jätkas Rump. "Oli juba alguses võetud seisukoht, et tiimid ei sooviks seda rallit korraldada. Aga [rahvusvahelisel autoliidul] FIA-l ja kohalikul korraldajal tuli teha teatud otsuseid, mis olid tõenäoliselt ka finantsilistel kaalutlustel, siis see asi venis. Sel hetkel, kui otsus välja tuli, teadsid tegelikult juba kõik tiimid, et seda rallit ei soovita sõita. Sõltumata sellest, et pakuti välja ka alternatiivsemaid, lühemaid radasid."

Mis seisus on praegu eestlased ja kogu Toyota tiim? "Oleme endiselt oma hotellis, kuhu saabusime ka esimesel päeval. Meie poolt vaadatuna on olukord üpris rahulik," sõnas Rump. "Oleme sellest ohupiirist napilt väljas, õigemini selle suure metsa ja meie hotelli vahele jääb maantee, mis peaks tuld suures plaanis kinni hoidma. Ja teisel pool hotelli on kohe ookean."

"Hyundail on võib-olla kõige keerulisem olukord, kuna nemad on selles ohutsoonis sees ja neile tuli ka reaalne evakuatsioonihoiatus ehk neil tuleb olla valmis vajadusel kiiresti hotellist evakueeruda," lisas Rump. "Aga mis meist nüüd edasi saab? Alates homsest hakatakse suuremat osa tiimist lennutama läbi Sydney tagasi Euroopasse koju, osa tiimist jääb veel kohapeale, kuna natuke on vaja pakkida. Aga üldplaanis on kõik turvaline ja kellegi elu otseselt ohus ei ole."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: