Hyundai pealik: esimest korda istusime Tänakuga laua taha juulis

Andrea Adamo
Andrea Adamo Autor/allikas: imago images / Eibner/Scanpix

Hyundai rallimeeskonna pealik Andrea Adamo sõnas intervjuus Prantsusmaa mootorispordiportaalile Autohebdo, et konkreetsemad läbirääkimised Ott Tänakuga algasid juulis.

Adamo kinnitas väljaandele, et hakkas Tänaku palkamisele mõtlema juba jaanuaris. "Kohtusime tihti hotellides ja rallipargis, aga esimest korda istusime laua taha juulis," sõnas Hyundai boss.

"Kõigepealt juhtis vestlusi Alain Penasse (Hyundai mänedžer), kes tutvustas Otile meeskonna selget visiooni. Alain pidas läbirääkimisi Markko Märtiniga, kes Otti aitab. Seejärel kohtusime, aga olime esmalt kindlad, et see on tema jaoks viis Toyotalt paremat pakkumist saada."

"Viimase hetkeni," vastas Adamo küsimusele, kas tal esines kahtlusi Tänaku allkirja võitmises. "Kui sa ei kahtle, oled rumal! Oled romantik. Olin veendunud, et pidime olukorra õigesti hindamiseks olema keskendunud."

Kas Tänakul oli Hyundaiga läbirääkimisi pidades mingeid erinõudmisi? "Muidugi, ta ei ole rumal," tõdes Adamo. "Ott on väga professionaalne ja ei soovinud Toyotast, meeskonnast, mille ridades ta on rallisid võitnud, lahkuda tiimi, mille töökorralduse ja tulevikuvisiooni kohta ta pole selgitusi kuulnud. Nii mina kui tema tahame võita ja kui me räägime, mõistame üksteist."

Et lisaks Tänakule kuulub meeskonda ka teine tiitlipretendent Thierry Neuville, muudab see Adamo tööd raskemaks. "Alates 2. jaanuarist [kui Adamost sai tiimiboss] on minult küsitud, kas tunnen võistkonna juhtimise üle muret," sõnas itaallane. "Lugesin raamatut alpinist Walter Bonatti sulest. Tema sõnul lubas hirm tal alati koju naasta. Mägedes paneb see sind iga sammu üle mõtlema. Tean, et peame pidevalt olema keskendunud, et suhted Thierry, Dani [Sordo], Sebastieni [Loebi] ja Otiga oleks korras. See on minu töö. See ei ole kerge, aga et võita, ei saagi midagi kergelt tulla."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: