Kahevõistlejaid ootavad põnevad hooajad

Kahevõistluse suvised Eesti meistrivõistlused võitis meestest Robert Lee ja naistest Annemarii Bendi. Kristjan Ilves kaasa ei teinud. Kahevõistlejaid ootab peagi ees talv, mis toob MK-etapi taas ka Otepääle.

Talispordi maailma tippudega saavad eestlased tuleval talvel kõige otsesemalt kokku puutuda kahevõistluses. Teist aastat järjest peetakse Otepääl selle ala MK-etapp, mis toimub veebruaris.

Eelmisel hooajal võistles kodusel maailma karika etapil eestlastest vaid Kristjan Ilves. Uuel aastal võiks aga õnnestumise korral sama võimaluse saada ka Andreas Ilves ja Robert Lee.

19-aastane Andreas Ilves ja temast aasta noorem Lee treenivad sellest suvest ühiselt Andrus Ilvese käe all. Treeningplaanid koostatakse Norras, kus harjutab koondise liider Kristjan Ilves. Uus kontseptsioon on noormeestele meeldinud.

"Palju on olnud sarnast," lausus Andreas Ilves ERR-ile. "Aga nüansid, mis mäel annavad kümme meetrit ja murdmaarajal võib-olla minuti - kui teha ei oska, siis on puudu."

"Me oleme teinud rohkem kiiremaid lõike ja tsoonisõite, mis on murdmaale väga hästi mõjunud," täiendas Lee.

"Ma olen võrreldes eelmiste hooaegadega rohkem hüppevalmis. Muidu olin vahepeal väga väsinud ja mingi kaks nädalat ei jaksanud hüpata. See ongi see muutus võrreldes eelmiste aastetaga, et oleme kogu aeg hüppevalmis."

Samasse treeninggruppi kuulub veel Eesti praegune parim naiskahevõistleja Annemarii Bendi, kes treenib Andrus Ilvese juures alates juulikuust. Kuidas Bendi Norrast saadud lisateadmisele vaatab?

"Tegelikult on hüppemäel kõik sama. Võib-olla kahevõistluses see suusa pool ... mingis mõttes on teistsugune, aga tegelikult on üldiselt kõik samamoodi," lausus Bendi, kelle sõnul peituvad erinevused eelkõige tehnikaharjutustes.

Naiskahevõistlejate jaoks on järgmised aastad väga põnevad. Hooajal 2020/2021 peaks esmakordselt toimuma naistele mõeldud MK-sari. Üks etappidest viiakse läbi Otepääl. Lisaks kuulub naiste kahevõistlus 2021. aasta täiskasvanute maailmameistrivõistluste programmi.

Nii Bendil kui Tambet Pikkori rühmas harjutaval Triinu Hausenbergil läheb nendele sündmustele mõeldes silm särama. Samas ütlevad mõlemad, et eesmärkide nimel peab palju tööd tegema.

"Suvi on päris hästi läinud. Haigusi pole olnud, trenni olen saanud ilusti teha ja hüpped on läinud kõvasti paremaks kui muidu," lausus Triinu Hausenberg, kes tahab parandada otsatehnikat. "Suureks probleemiks ongi see, et jään otsa peal tõukega tihti hiljaks."

Rahvusvahelises konkurentsis on Kristjan Ilvese kõrval peagi algaval talvel kõige rohkem potentsiaali tõenäoliselt Andreas Ilvesel.

Loodetavasti ei juhtu tänavu ootamatuid probleeme ja Otepää MK-etapil saab noorem Ilves osaleda hea enesetundega. Mullu jäi ta haigestumise tõttu võistlusest üldse eemale.

"Otepää on kindlasti plaanis. Juunioride MM viimane aasta... muidugi proovib parima anda, aga eelnevad aastad on ka tundunud, et läheb ülesmäge, aga talvel on tulnud palju negatiivseid lööke. Eks ole näha, mis saab," lausus Andreas Ilves.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: