Korraldajad ootavad kahevõistluse MK-etapile 3000 pealtvaatajat

Veidi vähem kui kolm kuud on jäänud kahevõistluse maailma karika etapini Otepääl. Korraldajad loodavad, et publikuarv suureneb eelmise talvega võrreldes kolm korda.

Nagu eelmiselgi korral koosneb MK-etapp kahest individuaalvõistlusest. Mullu sundisid ebasobivad tuuleolud laupäevase hüppevõistluse ära jätma ning looduse eest pole korraldajad mõistagi kaitstud.

Otepääl üle suve hoitud lumi annab aga murdmaaraja ettevalmistamise osas kindlust juurde.

"Täna keegi päris täpselt ei tea, kui palju seda lund alles on, aga eeldatavalt kaks ja pool kilomeetrit, mis kahevõistluse maailma karika läbiviimiseks vaja, on kindlasti seal olemas," ütles etapi korralduskomitee esimees Ago Markvardt ERR-ile.

2019. aasta jaanuaris käis Otepääl kahevõistlust vaatamas umbes tuhat inimest. Sel talvel keskenduvad korraldajad publikule rohkem ning pealtvaatajate arv võiks tunduvalt suurem olla.

"Eks ideaalis tahaksime tuhat inimest kolmekordistada," ütles Markvardt. "3000 oleks juba väga hea number. Me väga loodame, et seekord õnnestub. Kindlasti mängivad väga palju rolli ka Kristjani esimesed maailma karika tulemused. Kuidas tal hooaeg käima läheb."

Eestlastele kaasa elamise võimalus on kohaliku publiku kaasamisel oluline faktor. Mitu meie meeskahevõistlejat võiks kodusel MK-etapil starti tulla?

"Kolm kuni neli," ütles treener Andrus Ilves. "See on täitsa reaalne. Andreas Ilves, Robert Lee ja Markus Alter on võimelised kontinentaalsarjas 30 hulka tulema. See tagab osalemise MK-sarjas."

Tiitlivõistluste vaba aasta tähendab, et sportlased saavad eesmärke seada tavapärasest rohkem ka MK-sarja silmas pidades. Kõik maailma tipud peaksid Otepääle kohale tulema. Sarnaselt eelmise korraga toimub sealsamas ka naiste kontinentaalkarikasarja etapp.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: