Uuenev Tallinna maraton sihib järgmist astet

Juba on alanud registreerumine järgmise aasta Tallinna maratonile ja esmakordselt on osalejatearvule seatud piirangud. Uuel nädalal peaks rahvusvaheline kergejõustikuliit IAAF kinnitama Tallinna maratoni ka oma pronks-tasemega võistluseks.

Tänavust Tallinna maratoni käis IAAF-i poolt inspekteerimas Adri Stevens Hollandist ja tema koostatud lõppraport oli vastava komisjoni laual Doha maailmameistrivõistluste ajal.

Stevensi poolt tehtud positiivsed ja negatiivsed märkused pürgimaks IAAF-i taseme maratoniks on võistluse direktor Mati Lilliallik ka kätte saanud.

"Tehti märkus selles osas, et rada võiks olla mõningates kohtades oluliselt laiem," lausus Lilliallik intervjuus ERR-ile.

"Kui tahame rahvusvahelisel püünel veel kõrgemat taset saavutada - näiteks IAAF-i Gold Label maratoniks saada -, siis kindlasti peame rajale väga suurt tähelepanu pöörama. Mitte ainult eliit-, vaid ka kõiki harrastusjooksjaid silmas pidades."

Üldhinnang Tallinna maratonile oli positiivne. Eriti jäädi rahule sportiku tasemega ja võistluse tehnilise korraldusega. Lilliallik usub, et järgmiseks aastaks on Tallinna maraton IAAF-i pronks-taseme välja teeninud. Kinnituse sellele peaks IAAF andma uuel nädalal.

"Positiivsena märgiti ära see, et Tallinna maratoni tausta juhtimiskesksus, liikluskorraldus ja meditsiinipool oli väga eeskujulik," jätkas peakorraldaja.

"Eraldi tõsteti esile meie staapi, kus meil olid esindatud erinevate jõustruktuuride esindajad: liikluskorraldajad, politseinikud, meedikute juhid ja kohtunikud."

"Samuti olid suurematel ristmikel välikaamerad, millega jälgiti nii liiklust kui ka jooksu," ütles Lilliallik. "See oli neile väga suureks üllatuseks, et maailma mastaabis suhteliselt väikse maratoni puhul pingutatakse nii palju."

Järgmiseks aastaks kehtestati erinevatele distantsidele osalemise piirarvud, et sel sügisel üle 21 000 osaleja 65 riigist starti toonud suursündmust veel kõrgemal tasemel läbi viia.

2020. aasta septembris toimuvale Tallinna Maratonile pääseb 4000, poolmaratonile 5000 ja kümne kilomeetri Sügisjooksule 12 000 tuhat jooksjat. Registeerimine on juba alanud.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: