Hollandi tähtmängija: saalis oli rohkem Eesti fänne

Eesti võrkpallikoondis sai EM-finaalturniiril neljandas mängus neljanda kaotuse, kui jäi Amsterdamis 1:3 alla võõrustajale Hollandile. Hollandit vedas nende staarmängija, diagonaalründaja Nimir Abdel-Aziz, kelle arvele jäi teisipäeval 27 punkti.

Palju õnne. Esimeses geimis oli teie jaoks raske mäng, aga mis muutus pärast seda? 

Esimeses geimis mängisime halba võrkpalli. Me ei näidanud õiget energiat. Ka järgmistes geimides ei mänginud me tegelikult head võrkpalli, aga võitlesime koos, olime energilised, agressiivsed. Sellepärast võitsime ka mängu. Kui sa ei mängi hästi, pead leidma midagi muud, millega vastane surve alla panna ja saime sellega hakkama.

Kas vaatasite tabeliseisu ja seda, kuidas Eesti oli turniiri alustanud ning polnud ehk nii valmistunud?

Ei, me olime hästi ette valmistunud, aga turniiril ei saa kõik mängud hästi alata. See on pikk ja raske turniir. Vahetasime mängupaika, meil oli puhkepäev, teadsime veel, et peame alagrupis teise koha saamiseks võitma. Võib-olla alustasime veidi nii mõeldes. Eesti mängis esimeses geimis hästi, aga pärast seda hakkasime ühtse meeskonnana mängima.

Tunnen, et te mängisite teises, kolmandas geimis motiveeritumalt.

Meil olid mõned momendid kohtunikuga, rääkisime meie või rääkis Eesti. Vahepeal ütleb midagi publik. See on hea, mulle meeldib see. Ammutad väljastpoolt energiat ja see aitas meid. Tahtsime võita.

Eesti fänne oli rohkem, aga teie tahtsite võita!

Jah. Nagu ütlesin, oli väljakul suur võitlus. Ka see on meeskonnale hea: näha, et isegi kehva mängu puhul leiame midagi, et oma tasemele jõuda.

Nüüd ootab teid ees teine ring. Kui kaugele võib see meeskond jõuda?

Juba turniiri algusest peale oleme mõelnud ainult eesootavale päevale. Homme [täna] on meil viimane alagrupimäng Tšehhi vastu, valmistume selleks. Puhkame. Pärast seda vaatame edasi.

Seni olete kodusel turniiril Rotterdami ja Amsterdami publikuga rahul?

Ühelt poolt oleme rahul, aga teisalt - Poola vastu mängides oli saalis rohkem Poola fänne, Eesti vastu mängides oli saalis rohkem Eesti fänne! Aga me oleme rahul, et nad on siin, sest muidu ei pruugiks saal täis tulla. Isesgi kui publik on sinu vastu või on sinu poolt, on saal vähemalt täis ja see tekitab alati hea atmosfääri. Oleme kõik mänginud võõra publiku ees ja sellega harjunud. Täna [eile] oli atmosfäär hea.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: