Tänavusel Tallinna maratonil võetakse kahekohaline arv dopinguproove

Tallinna maratoni korraldusmeeskond kontrollis koostööpartneritega oma valimisolekut Eesti suurima spordiürituse teenindamiseks. Viimaseks vormi lihviks on korraldajatel ja jooksjatel aega veel kaks nädalat.

Tallinna maratoni ja Sügisjooksu korralduskomitee kõikide alalõikude juhid ja koostööpartnerid said nii suures ringis viimast korda kokku, et üle vaadata keti tugevamad ja nõrgemad lülid. Mullu teenindati pea 24 000 jooksjat ja nii, nagu on kasvanud aastatega jooksjate arv, on suurenud ka Mati Lillialliku juhitav korraldustiim.

"Kui meie tegime Rocca Al Mares 2000. aastal esimest sügisjooksu, oli korraldustiim vast 20 inimest, kui siia liita rajakohtunikud, siis vast sada inimest oli kokku. Tänavust Tallinna Maratoni ja sügisjooksu valmistab ette ja osaleb korralduses üle 1600 inimese," sõnas maratoni peakorraldaja Lilliallik ERR-ile.

Ürituse kõige keerukama lõigu, 7. ja 8. septembri liikluskorralduse ümberkujundamisega Tallinnas on tegeldud aasta jagu, et seisakud trammiliikluses, busside vabagraafikul kulgemine ja ümbersuunamised sujuks senisest ladusamalt.

"Teen suure kummarduse kõigile, kes selle liiklusskeemi, teede-tänavate rägastiku ja ühistranspordi ümbersuunamistega tegelenud on," tõdes Lilliallik. "Kõik on töötanud sisuliselt aasta aega nende skeemide kallal ja ma usun, et selleaastane liikluslahendus saab olema viimaste aastate kõige sujuvam."

Et pürgitakse IAAF-i taseme maratoniks, mis annaks tulevikus võimaluse siin jooksu parimatel maailmameistrivõistlustele või olümpiale kvalifitseeruda, siis tuleb meestest seas starti mitmeid alla 2:10 jooksjaid ning muidugi on ka senisest tõhusam dopingukontroll.

"Tänavu on Tallinna maratonil kohustus antidopinguagentuuriga põhjalikumalt koostööd teha," kinnitas peakorraldaja. "Maratoni käigus võetakse meil isegi 12-15 dopinguproovi ja seda tõenäoliselt mitte ainult eliitsportlastelt.

Pealinna vallutav suur jooksubuum algab kuuendal septembril Vabaduse väljakult viiekilomeetrise noortejooksuga.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: