Tallinna tippjooksu raja mõõdistas teenekas maratonimees

Varasem Suurbritannia tippmaratoonar Hugh Jones mõõdistas Tallinna maratoni ja Sügisjooksu rajad. Seekordne võistlus tuleb kõigi aegade kõrgetasemelisem ja välisvõistlejaid on registeerunud juba pea 60 riigist.

IAAF-i kõrgeima litsentsiga rajamõõtja, 64-aastane endine Inglismaa tippmaratoonar andis Tallinna maratoni stardi ja finišipaigas, Viru väravate juures, intervjuud rahulolutundega, sest Eesti suurima spordiürituse radade mõõdistamine sai paari päevaga hästi tehtud.

Ta väntas rattaga läbi nii Kultuurikatla hoonest kui ka loomaaiast. Ta on rajamõõtjana üle ilma tegutsenud juba 25 aastat ning mõõdistas ka näiteks Londoni olümpiaraja. Tallinna maratonirada hindas ta hästi vaheldusrikkaks.

"See on väga huvitav rada. Väga roheline ja üsna kiire. Siin on mõned nõlvad, kuid neid pole palju," lausus Jones. "Mingil määral tekitab segadust, et siin on palju pöördeid, kuid tavalistele jooksjatele see meeldib. Nad ei taha olla lihtsalt ühel sirgel kogu aeg."

Tallinna maratoni korraldajad pidid mõõdistamiseks väljapoolt abi otsima, sest mais suri ainsana eestlastest IAAF-i rajamõõtjate sertifikaati omanud Andres Nirk.

"Terves Baltikumis ei ole atesteeritud rajamõõtjaid pärast seda, kui meie seast lahkus Andres Nirk," lausus peakorraldaja Mati Lilliallik. "Me olime lõhkise küna ees, aga õnneks on meil väga head suhted Rahvusvahelise Maratonide Liiduga ja härra Jones oli nõus tulema seda tööd tegema."

Jones on Londoni maratoni varasem võitja. 2.09 margiga mees, kes jooksnud esikolmikusse New Yorgis ja Chicagos, saanud MM-il ja EM-il viienda koha. Ühtlasi on ta Rahvusvahelise Maratonide Liidu peasekretär ja ütleb, et maratoni populaarsus aina kasvab, sest see on ala, kus tavaline inimene saab end väga üheselt tipuga mõõta.

"Minu jaoks on kõige üllatavam inimeste arv, kes jooksevad esimese maratoni ja seejärel ei jookse enam ühtegi maratoni," lausus Jones. "Alati tuleb selliseid inimesi - see on justkui lõputult voolav jõgi. Seni, kui saad nad õigel hetkel kätte, on spordiala populaarne ja osalejate arv aina kasvab-kasvab."

Tallinna maraton ja poolmaraton joostakse 8. septembril ja peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul on välisvõistlejaid registeerunud pea 60 riigist.

"Võib kinnitada, et selle aasta maraton ja poolmaraton tulevad läbi aegade kõige kõrgetasemelisemad.

"Seda sellepärast, et Tallinna maraton kandideerib IAAF-i Label maratoniks, mis tähendaks seda, et meil on kohutus näidata end sel aastal kõrgel tasemel sportlikus konkurentsis tugeva maratonina. Siis meil on õigus järgmisel aastal tõenäoliselt saada see Label."

Kui kõik õnnestub, siis saab tulevikus Tallinna maratonil püüda ka olümpiapääset.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: