Tallinna maratoni peakorraldaja: tänavune võistlus tuleb kõigi aegade kõrgetasemelisem

8. septembril joostavale Tallinna maratonile on registreerunud juba pea 12 000 spordisõpra. Peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul saab tänavune võistlus olema kõigi aegade kõrgetasemelisem, sest järgmisel aastal loodetakse saada Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu Gold Label kategooria maratoniks.

"Registreerijate arv on peaaegu samal tasemel, kui eelmine aasta, mil sündis läbi aegade suurim rahvaspordisündmus Eestis. Praeguseks hetkeks läheneb kõikide distantside osalejate arv 12 000-le ja rekordilisel hulgal on tulemas välismaa jooksjaid nii maratonile kui poolmaratonile. Välismaalaste arv on umbes 4000 inimest ja maratonidistantsil on iga teine välismaalane. Riikide arv läheneb 60-le. 8. septembri hommikul, kui nad Viru väravate vahelt rajale lähevad, siis saab olema väga rahvusvaheline ja kirju seltskond," kommenteeris Lilliallik ERR-ile antud intervjuus.

"Võib kinnitada, et selle aasta maraton ja poolmaraton tulevad läbi aegade kõige kõrgetasemelisemad. Seda sellepärast, et Tallinna maraton kandideerib esmakordselt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) Gold Label maratoniks, mis tähendab, et meil on kohustus näidata end sel aastal rahvusvahelisel tasemel ka sportlikus konkurentsis tugeva maratonina. Siis meil on tõenäoliselt õigus järgmisel aastal saada see [Gold] Label."

Mida kõrgem on võistluse tase IAAF-i ülemaailmses kvalifikatsioonis, seda rohkem on Eesti jooksjatel tulevikus võimalik teenida kodus reitingupunkte. Ühtlasi pääsevad Gold Labeli maratonide viis parimat olümpiale.

Maraton saab tänavu olema huvitav ka oma raja poolest, sest jooksjad läbivad esmakordselt Tallinna loomaaeda. "Tõepoolest, Tallinna maratoni maratonidistantsi rajaosa on viidud paarikilomeetrisel lõigul läbi loomaaia, aga päris puuride juurest me ilmselgelt läbi ei lähe, sest häiriksime loomi. Loomaaia territooriumil võib aga ühtteist ikkagi silmata ja ma arvan, et see territoorium ise on hästi rahulik, loodussõbralik ja linnakärast eemal. Kui rada läheb linnatänavatelt vahepeal looduse keskele, siis see on jooksja jaoks kindlasti väga mõnus," usub Lilliallik.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: