Tänaku mehaanik jõudis selle tööni tänu Oti ralliklubile

Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid teist aastat järjest Soome ralli. "Ringvaade suvel" stuudios käisid külas Tänaku pressiesindaja Henri Rump ja tema vend, Tänaku auto kallal töötav Karlis Rump, kes vastutab vasaku esiotsa eest.

"Auto tuleb sisse ja nagu ka teistel mehaanikutel, on eesmärk üks – järgmisteks katseteks võimalikult hea auto ette valmistada, et ei tekiks probleeme katsete peal," selgitas Karlis Rump.

Saatejuht Jüri Muttika uuris, kas Tänakule kõige lähemale nurgale on meelega pandud saarlane vastutama (nii Rump kui Tänak on saarlased – toim). "Ma ei oska seda öelda," muheles Karlis Rump vastuseks.

Muttika uuris, mis on kõige suurem asi, mida Rump saaks nässu keerata. "Sõltub kogu tiimist, kes auto ümber askeldavad. Kõige suurem vaenlane on kindlasti inimfaktor – võib läbi minu või kellegi teise vea või tähelepanematuse tõttu midagi juhtuda," rääkis Rump. "Peab jääma rahulikuks, siis jõuab ka ilusti oma asjad tehtud."

Kuidas sai Rumpist ralliauto mehaanik? "Kui nüüd tagasi minna, siis selle vundamendi pani kindlasti see Oti ralliklubi Saaremaal. Tublide ettevõtjate ja Ivar Tänaku eestvedamisel alustati juba kaheksa aastat tagasi tehnikaringi, kus noored poisid said tehnikaga tegeleda. Sealt alates olen ma siiani jõudnud," meenutas Rump.

Rump rääkis, et Tänaku auto kallal askeldab viis mehaanikut. "Kogu meeskond teab kogu autot läbi ja lõhki, seal ei ole vahet, kus sa oled. Auto oleme ise nullist kokku pannud ja erinevaid ülesandeid täitnud auto ehitusel. Kõikidel on kõik osad teada," kinnitas Rump, et saaks hakkama ka mujal kui vasaku esiotsa juures.

Henri Rump tegeleb peamiselt Tänaku sotsiaalmeediaga. "Hoolitsen selle eest, et kogu info jõuaks võimalikult kiiresti võimalikult paljude inimesteni üle maailma," sõnas ta.

Milline ülemus on Ott Tänak? "Inimesena on ta väga muhe, mõistab nalja, aga samas on ta nõudlik, teab, mida tahab ja teab, kuidas asju teha. Tal on selge visioon," ütles Henri Rump.

Karlis Rump avaldas, et mehaanikud tegelevad juba Saksamaa ralliks auto kokkupanekuga. "Hommikul kell neli istusin Jyväskyläs lennuki peale ja sõitsin otse töökotta. Vaba päeva ei ole nii pea tulemas. Saksamaa auto on juba ehitusjärgus, tegeleme aktiivselt selle valmistamisega. Teeme kerest auto, Saksamaa auto on täiesti uus," kinnitas ta. "Järgmiseks nädalaks on auto valmis."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: