Rally Estonia täienes uue publikusõbraliku rajalõiguga

Ülejärgmisel nädalavahetusel sõidetav Rally Estonia pakub võistluse jälgimiseks senisest paremaid võimalusi. Rüa kiiruskatset täiendati metsapargis kulgeva rajalõiguga, kus autod on nähtavad pea minut aega järjest.

Enamasti näeb tipprallidele kogunev publik kiireid masinaid ühel katsel vaid loetud sekundite jagu. Truuta lähistel asuv rajalõik võimaldab aga näiteks Ott Tänaku või Markko Märtini sõidustiili oluliselt pikemalt vaadelda. Sellised arendused pole rallimaailmas unikaalsed, kuid WRC-tasemel kohtab neid harva.

"Meie eesmärk oli ehitada kiiruskatse tüüpi rada loodusesse niimoodi, et ta ei näeks välja nagu rallikrossi rada. Praegult ta natukene näeb, sest ehitus on just lõppenud, aga tulevikus see kuvand näeb ette, et eriala on metspargis ja ta on kiiruskatse osa – mitte, et inimene ei arva, et ta on kuskile rallikrossi rajale sattunud," kommenteeris Rally Estonia direktor Urmo Aava.

"Eesmärk oli ka see, et kogu vaadatavus võiks olla selline kilomeeter või natukene peale. Kui ma siin ise sõitsin tavaautoga mitte väga kiiresti, siis oli minut viis. WRC autod on ilmselt 40–45 sekundit, aga mida stardirivis edasipoole, seda rohkem saab vaadata."

Publikuala peaks mahutama 3000 inimest. Urmo Aava ütleb, et unistustes võiks Rally Estonia igal kiiruskatsel olla vähemalt üks Truuta-sarnane rajalõik. Innovaatilisus on üks võti, mille abil saab Eestis korraldada tipptasemel võistlusi.

"Siia me saame hästi mugavalt paigutada tuhandeid inimesi ja me teame, et nad on turvaliselt paigutatud ja et nad on kaitstud võimalike tehniliste viperuste eest, mis ralliautol võib juhtuda. Turvalisus on prioriteet number üks," lisas Aava.

Rüa kiiruskatsele on põhjust koguneda laupäeval, 13. juulil. Päeva jooksul läbitakse kiiruskatset kaks korda.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: