Sten-Erik Anderson: loodan EM-il vähemalt A-finaali jõuda

Foto: ERR

Sõudja Sten-Erik Anderson, kes läheb tänavusel EM-il ühes neljapaadiga, loodab tiitlivõistlustel jõuda vähemalt A-finaali. Andersoni sõnul meeskonnal selleks potentsiaali on.

Sul on olnud päris hea hooajaks valmistumine, olid katsevõistlustel eesotsas. Millest selline hea hoog on tulnud ja kuidas sa end ise tunned?

Tunnen end hästi ja tundub, et varu on päris hea. Lihtsalt leidsin endale kevadises treeninglaagris Horvaatias sobiva tehnika, mis minu jaoks töötab ja ju see tõi mulle selle katsevõistluste võidu.

Kindlasti olid hästi valmistunud ka enne Horvaatiasse sõitu – kuidas sul talvine ettevalmistus möödus, kus ja kuidas sa treenisid?

Põhiliselt treenisin Pärnus, Kalevi sõudebaasis. Eks korraks olin haige, aga õnneks see suurt põntsu vormile ei pannud ja tulin sellest ilusti välja ja sedasi ta läks.

Horvaatias olid ühepaadis kõva, kahepaadis katsevõistlustel hea, aga nüüd oled neljapaati istutatud. Mis mõtete ja tunnetega sa seal oled?

Positiivsete tunnete ja mõtetega! Ise eelistan ka ikkagi neljapaati kui ühest näiteks, aga kahese vastu ei oleks mul ka midagi.

Miks sa neljapaati eelistad?

Kuna ma tunnen, et olen rohkem meeskonnasõitja, kui individuaalne – sellepärast eelistan rohkem suuremat paati.

Nüüd on Luzerni EM ukse ees, oled sinna neljapaadiga minemas. Milliste ootustega sa sellele vastu lähed?

Isiklikult loodan vähemalt A-finaali, aga meeskonnasiseselt ei ole veel rääkinud, kui suured sihid on.

Sinu arvates sobib meeskond praegu hästi kokku?

Esimeste trennide põhjal ütleks, et potentsiaali on. Paat liigub täitsa mõnusalt ja kuigi mõned sellised ebakõlad on, usun, et need saab välja treenitud.

Kõige tähtsam võistlus on suve lõpus, kui tuleb olümpiapunktid kinni püüda. Kuidas see suvi teie jaoks möödub?

Esimene on EM, siis vaatame üle, kuidas tulemus on. Räägime läbi, mis paatidesse istutakse ja siis hakkab arvatavasti väike treeningtsükkel ja valmistume MM-iks.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: