Kahepaadis sõitev Raja: potentsiaali on päris korralikult

Foto: ERR

Allar Raja läheb tänavusel EM-il vastu kahepaadis, kuid kogenud sõudja sõnul on paatkonnal hulganisti potentsiaali. Põhieesmärgiks seab Raja pääsme järgmise aasta olümpiamängudele.

Oled katsevõistluste põhjal istutatud kahepaati – milliste tunnetega selle uudise vastu võtsid ja kahepaadis oled?

Rõõmuga võtsin kahese pakkumise vastu. Väikene erinevus iga-aastasest neljapaadist ja paarimees on hea, nii et küsimus on, kui kiiresti me tehniliselt ja kiiruslikult end kokku saame. Potentsiaali on vee peal päris korralikult, võrreldes varasemate aastatega.

Kuidas see ettevalmistus on sinu jaoks kulgenud viimaste kuude jooksul?

Individuaalselt olen selle aastaga väga rahul ja viimaste kuudega samuti. Vahepeal on olnud küsimus, kas läheb treeningutega üle võlli või ei lähe, kas taastumine on piisav, aga üldiselt ise pean silmas suuremaid eesmärke, milleks on olümpiapääse ja sõita tiitlivõistlustel A-finaalis.

Esimesed tiitlivõistlused on ukse ees ja kahepaadis on ikkagi üsna uus seltskond. Kuidas sa tunned, millised teie võimalused on?

Ideaalis võiks ikkagi A-finaali piiri peal sõita, aga kui olla realistlikud, siis näidata B-finaalis head minekut. Ma arvan, et ka A-finaal on hooaja kokkuvõttes täiesti reaalne, mis tähendab ka absoluutselt olümpiapääset. Tööd on vaja veel teha, aga optimismi jagub.

Ilmselt suvel tegutsetegi selle kallal, et koostööd võimalikult heaks lihvida?

Rohkem veekilomeetreid, fokusseeritud treeninguid – täpselt sellega suvel tegelemegi. Katsuks fookust hoida, sest eelmine aasta ta läks kergelt öeldes lappama. Loodame, et see aasta paatkonnad saavad ennast kiiremini tõestatud ja saab südamerahuga treenida konkreetsete tsüklitena ilma end tagasi hoidmata põhieesmärgi suunas.

Kui palju MK-etappe plaanis on?

Hetkel ma võin öelda, et kaks – teine ja kolmas MK-etapp. Ma arvan, et need on mõistlik kaasa teha.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: