Roland Poomi ja Ken Järveoja laupäeva rikkus rehvipurunemine

Roland Poom ja Ken Järveoja Korsika rallil
Roland Poom ja Ken Järveoja Korsika rallil Autor/allikas: M-Sport/JWRC

Korsika MM-ralli jätkus laupäeval kuue kiiruskatsega, mille jooksul läbiti 174,50 katsekilomeetrit. Roland Poom – Ken Järveoja alustasid senise karjääri kõige pikemat võistluspäeva Juunior WRC kuuendalt kohalt. Liidritest Tom Kristensson – Henrik Appelskogist jäädi avapäeva järel maha 2.12,6 minutiga.

Kui reedel näitasid Poom – Järveoja neljal korral TOP6 aega, siis ka laupäeva alustati just kuuenda ajaga. Kristensson – Appleskogist jäädi 25,62 kilomeetriga maha 50,2 sekundit ning hoolimata katsel tehtud spinnist tõusti üldarvestuses JWRC viiendale kohale.

Kui avakatsel õnnestus eestlastel suuremaid probleeme vältida, siis teisel katsel purunes auto vasak esimene rehv. Selle tõttu anti katse võitnud Solans – Barreirole ära 2.18,9 ning üldarvestuses kukuti kaheksandaks.

Enne hoolduspausi sõideti Korsika ralli ja Poomi senise karjääri pikim katse, millel pikkust 47,18 km. Kuna Eesti ralliduol polnud enam autole tervet varurehvi, siis suuri riske katsel ei võetud ning eestlastele palju segadust põhjustanud katselt kümnes aeg.

Peale hoolduspausi jätkus võistlus hommikuste katsete kordustega. Teise ringi avakatsel näitasid Poom ja Järveoja viiendat aega ning kokkuvõttes tõusid eestlased koha võrra.

Kuigi algselt oli päeva lõpuni jäänud veel kaks katset, siis tänu viimase katse WRC2 klassi auto põlengule jäeti päeva lõpetanud pika katse kordus JWRC võistlejatel ära.

Päeva viimaseks katseks jäänud SS11 Poom – Järveojale seitsmes aeg ning samal positsioonil lõpetasid eestlased ka laupäevase võistluspäeva.

JWRC klassi liidritest jäävad päeva seitsmendana lõpetanud Poom ja Järveoja enne pühapäevaseid katseid maha 6.20,2. Kuuendat kohta hoidvatest konkurentidest jäävad eestlased maha 35,9 sekundiga.

"Tänane esimene ring oli väga kehv. Tuli ette legendi probleeme ja sarnaselt reedega rehvipurunemine. Teise ringi tahtsime lihtsalt lõpuni sõita, et saada eilne hea tunne tagasi. Homme on ees veel kaks katset kuues koht iseenesest kaugel pole, aga vaatame kuidas läheb," võttis Poom laupäeva kokku.

Pühapäeval jääb Korsika rallil sõita veel kaks kiiruskatset ja läbida 51,19 katsekilomeetrit.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: