Žalgiris teenis kodus kindla võidu, Maccabi säilitas edasipääsulootuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaunase Žalgiris teenis kodus kindla võidu
Kaunase Žalgiris teenis kodus kindla võidu Autor/allikas: 15min.lt/Scanpix

Korvpalli Euroliigas alistas Kaunase Žalgiris koduväljakul Istanbuli Darussafaka 94:67 ning Tel Avivi Maccabi sai võõrsil jagu Moskva oblasti Himkist 76:71.

Kaunase Žalgiris juhtis avaveerandi järel 22:18-ga ning poolajapausiks oli vahe suurenenud 19 punktile, kui tablool seisid numbrid 49:30. Kolmandal mänguajal suurendas Žalgiris edu kolme punkti võrra ning Darussafakal ei olnud midagi vastu panna ka viimasel veerandil.

Žalgirise parim oli Brandon Davies 13 punktiga. 12 silma lisasid Deon Thompson, Nate Wolters ja Arturas Milaknis. Vastaste resultatiivseim oli 14 punktiga Jeremy Evans.

Tel Avivi Maccabi jäi avaveerandil aga 15:24 kaotusseisu, kuid poolajapausiks mindi ise ühe punktiga juhtima. Seisult 40:39 kasvatas Maccabi edu järgmise kahe mänguajaga veel nelja punkti võrra.

Maccabi resultatiivseim oli 17 punktiga Michael Roll, Johnny O'Bryant lisas 16 silma. Himki parim oli samuti 17 silma visanud Aleksei Šved.

Turniiritabeli jagab Maccabi 13 võidu ja 15 kaotusega 10.-11. kohta Žalgirisega. Himki on 13. tabelireal.

Teistes kohtumistes alistas Baskonia kodus Madridi Reali 86:76 ja Panathinaikos sai võõrsil jagu Milano Olimpiast 95:83.