Teivashüpe langetas Ermi USA üliõpilaste meistrivõistlustel konkurentsist ({{commentsTotal}})

Johannes Erm
Johannes Erm Autor/allikas: Sipa USA/Scanpix

NCAA ehk USA üliõpilaste meistrivõistlustel sai Eesti seitsmevõistleja Johannes Erm 5. koha. Medalikonkurentsist langetas eestlase teivashüppe võistlus.

60 meetri tõkkejooksus sai Erm kolmanda tulemuse ajaga 8,11. Kiireimat aega näitas Ayden Owens 7,84-ga.

Medalikonkurentsist kukutas Ermi teivashüpe, kus eestlane sai kirja algkõrguse 4,46 meetrit. Erm jättis vahele kõrguse 4,56, kuid ei saanud seejärel üle 4,66 meetrist. Kaks nädalat tagasi tehtud rekordiseerias sai Erm kirja 4,94. Enne viimast ala hoidis eestlane 4975 punktiga kuuendat kohta.

1000 meetri jooksu lõpetas Erm kolmandana ajaga 2.42,55, mis kergitas ta seitsmevõistluse arvestuses viiendaks 5817 punktiga. Viimase ala parim oli Gary Haasbroek ajaga 2.41,96.

USA üliõpilaste meistriks krooniti isikliku rekordi teinud Sanfordi ülikooli mitmevõistleja Harrison Williams 6042 punktiga. Hõbemedali sai kaela Gabe Moore, kes kogus 5975 silma ja pronksi Nick Guerrant 5944,4 punktiga. Teise eestlasena võistelnud Kristo Simulask sai 5509 punktiga 13. koha.