Lassi viimase veerandaja esitus aitas Duquesne'i neljanda järjestikuse võiduni ({{commentsTotal}})

Kadri-Ann Lass
Kadri-Ann Lass Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Kadri-Ann Lassi kodunaiskond Duquesne Dukes sai läinud öösel USA üliõpilasliigas NCAA neljanda järjestikuse võidu, kui võõrsil alistati La Salle Explorers tulemusega 66:62 (15:20, 17:19, 15:9, 19:14).

Duquesne kaotas avapoolaja 32:39, kuid tuli kolmandal veerandil mängu tagasi ja läks otsustavale neljandikule vastu minimaalses kaotusseisus – 47:48. Viimase veerandi esimese neli minuti jooksul oli Duquesne saanud vaid ühe punkti, mis pärines Lassi vabaviskest. Seejärel alustas eestlanna 8:0 spurti, mille ka ise lõpetas, tuues tabloole oma koduülikooli 56:54 eduseisu. Järgnes punkt-punkti heitlus, kus Duquesne'ile tõid viimastel minutitel võidu vabavisked, vahendab Korvpall24.ee.

Algviisikus alustanud Lass sai mänguaega 26 minutit, mille jooksul viskas kümme punkti (kahesed 4/9, kolmesed 0/1, vabavisked 2/4), võttis kuus lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris neli vastaste pealeviset, sooritas kaks vaheltlõiget ning tegi neli pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Duquesne jagab Atlantic 10 konverentsis nüüd viie võidu ja ühe kaotusega esikohta VCU-ga (Virginia Commonwealthi Ülikool), kogu hooaja jooksul on kogutud 11 võitu ja kaheksa kaotust.