Kalev/Cramo sai Jurmalast jagu, 40-aastane Kambala oli resultatiivseim ({{commentsTotal}})

BC Kalev Cramo ja VEF
BC Kalev Cramo ja VEF Autor/allikas: Siim Lõvi / ERR

Eesti-Läti korvpalliliigas alistas BC Kalev/Cramo võõrsil Jurmala tulemusega 78:66. Tallinna Kalev/TLÜ alistus kodusaalis tabeli liidrite hulka kuuluvale Riia VEF-ile 83:93.

Avaveerandil jäi Kalev/Cramo 16:19 kaotusseisu, kuid poolajapausiks asuti ise 40:39 juhtima. Kolmandal neljandikul jätkus punkt-punkti vastu mäng ning viimast mänguaega alustati seisult 55:53 Eesti meistri kasuks. Otsustav veerand kuulus aga täielikult Kalev/Cramole, kui korvi visati 23 punkti Jurmala 13 vastu.

Kalev/Cramo resultatiivseim mängija oli 16 punkti, viie lauapalli ja kolme resultatiivse sööduga Janari Jõesaar. 13 silma, seitse lauapalli ja neli resultatiivset söötu lisas Branko Mirkovic. Vastaste parim oli üleplatsimeheks kerkinud Jurmala värske täiendus Kaspars Kambala 20 punkti ja kuue lauapalliga. Kambala liitus Läti meeskonnaga üheks mänguks.

Mäletatavasti läks kahe meeskonna Tallinnas peetud kohtumine eelmise aasta lõpus inetuks, kui Cramo tagamees Chavaughn Lewisel ei pidanud närv vastu ning ta lõi rusikahoobiga vastaste palluri Ugis Pinete põrandale. Tundub huvitav kokkusattumus, et Kambala meeskonda toodi, kuna ta on ennast proovile pannud ka poksiringis. Juhtus see aastatel 2007-09, kui mehel oli kaheaastase dopingukaristuse ajal võimalus ennast otsida. Pressikonverentsil kinnitasid nii Kambala kui ka Jurmala tiimi esindajad, et Tallinnas toimunu eest Kalev/Cramole kätte ei maksta. Küll aga jättis Kalev/Cramo provokatsioonidele mitte allumiseks Lewise koju.

Tallinnas peetud kohtumisel pidi tabeli viiendal real paiknev Tallinna Kalev/TLÜ tunnistama Riia VEF-i paremust. Esimesene veerand lõppes tabeli teisel real paikneva võistkonna juhtimisel 29:24. Poolajapausiks oli Läti meeskond kasvatanud edu 14 silmale - 49:35. Kolmandal veerandil viskas Tallinna Kalev/TLÜ küll viis silma tagasi, kuid vastu tuli võtta siiski 83:93 kaotus.

Kodumeeskonna parim oli 21 punktiga Taylor Stafford. Vastaste resultatiivseimad olid 18 silma visanud Andris Misters ja Jabril Armon Durham.

Turniiritabelis jätkab VEF 17 võidu ja kahe kaotusega teisel kohal. Kalev/Cramo on 14 võidu ja kahe kaotusega kolmandal tabelireal, Jurmala on kümne võidu ja kümne kaotusega kuuendal ning Tallinna Kalev/TLÜ üheksa võidu ja üheksa kaotusega seitsmendal positsioonil.