Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Staadionimaratonil selgub vastupidavaim pealtvaataja

Staadionimaraton
Staadionimaraton Autor/allikas: Margit Ahu

Sel neljapäeval-reedel Ida-Virumaal Iisakus toimuva 3. staadionimaratoni heas kordaminekus on lahutamatuks osaks publik, kellel erinevalt tavalisest maratonist, kus jooksjad korraks pealtvaataja eest läbi lipsavad, on võimalik võistlejatele kaasa elada kogu distantsi vältel.

Eriliselt ootavad korraldajad pealtvaatajaid kaasa elama teise võistluspäeva lõpus, kui vaprad ööpäevajooksjad läbivad viimaseid kilomeetreid ning kus iga plaksutaja annab lisajõudu uute meetrite vallutamiseks. Omaette vaatepilt on ka neljapäeval kell 23.15 startiv Eesti ainus öömaraton, kuid huvitavat leiab kohaletulnu kogu ööpäeva vältel ja rohkemgi, sest laste- ja noortejooksud algavad juba neljapäeval kell 15 ehk korraldajatele ja vabatahtlikele on võistlus rohkem kui ööpäeva pikkune.

Sel korral on eraldi võistlus pealtvaatajatele, kes igal täistunnil saavad oma kohalolekust märku anda, ning enne 24 tunni jooksu autasustamist saavad auhinnad ka vastupidavamad pealtvaatajad, kusjuures ööpäeva jooksul toimuvad kaheksal korral kõikide pealtvaatajate vahel auhindade loosimised.

Neil, kel on olemas mõni nutiseade, tasub seegi staadionile kaasa võtta, sest ka sealt saab jälgida iga ringi vaheaegu ning 24 tunni jooksjate puhul nende kulgemist. Põnev on seegi, et ajavõtusüsteemis saab valida enda lemmikud ja vaadata, kuidas neil läheb.

Mõistagi aitavad võistluse käiguga kursis hoida ööpäevajuhid, nemad hoiavad kätt pulsil ka soovikontserdil, mille raames mängitakse võistlejate ja pealtvaatajate soovitud palu, mida on juba mängunimekirjas ligi 150.

Pealtvaatajad saavad käia Oriflame'i ilu- ja tervisetelgis ning oma tervisenäitajaid saab mõõta Corrigo arstitelgis. Samuti on vähemalt neljal korral plaanis virgutusvõimlemine, selleks et hoida ärkvel nii pealtvaatajaid kui vabatahtlikke.

Kes ei taha üldse staadionilt ära minna, ei pea võtma kaasa oma moonakotti, vaid esimest korda on avatud staadionikohvik, kus pakutakse ka korralikumat kõhutäit ja mõistagi saavad soovijad mekkida maratonisuppi.

Lasteala on avatud neljapäeval kella 15-20 ja laupäeval kella 10-15 ning seal mängitakse lastega, tehakse neile näomaalinguid ja toimub muudki huvitavat.

Kogu vajalik info maratoni jälgimiseks on staadionimaratoni kodulehel www.sportiv.ee/staadionimaraton, kus on eraldi jaotus pealtvaatajatele ning tulemuste otseülekande jälgimise jaoks nupp "Online 2016".

Staadionimaratonile on end kirja pannud enam kui 100 jooksjat Eestist, Lätist, Soomest, Valgevenest ja Venemaalt, neist 20 osalevad 24 tunni jooksul.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: