Galerii: Eesti ainus öömaraton joosti Voka staadionil

Eesti ainus öösel joostav maraton toimub Ida-Virumaal ning sel aastal peeti see Voka staadionil.

Ida-Virumaa staadionimaratoni ööjooksu start anti südaööl ning rajale läks enam kui 25 jooksjat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Staadionimaratone peetakse Kirde-Eestis alates 2014. aastast. Üks säärase võistluse eesmärke on juhtida tähelepanu sellele, et Ida-Virumaa on siiani ainus maakond Eestis, kus pole nüüdisaegset kergejõustikustaadioni. Näiteks Vokas joosti asfaltkattega staadioniringil, mida maratonijooksjad läbisid 105 ja pool korda.

Öömaratoni võitsid Margus Luhtoja (2:50.25) ja Maret Müür (3:44.43) ja samuti südaööl startinud poolmaratoni kiiremad olid Andrei Škubel (1:24.34) ja Katrin Lang (2:05.45).

Lisaks joosti Ida-Virumaa 7. staadionimaratonil ka õhtumaratoni, mille võitja oli Ants Isak (3:04.39). Üldjärjestuses teisena lõpetas naiste kiireim Klarika Kuusk, kes tulemusega 3:12.51 püstitas staadionimaratonide Eesti naiste tipptulemuse.

Õhtu poolmaratonil näitasid parimat aega Lauri Enn (1:28.36) ja Piret Reinik (1:51.20).

Mõlemad maratonid läbsid Vokas kuus jooksjat: Ulvi Lond, Marika Roopärg, Algridas Medikis, Arunas Dubinskas, German Terehhov, Andris Petersons. Kahel poolmaratonil startisid Kristo Tamsalu ja Rauno Liebenau.

Traditsioonilistest staadionijooksudest on staadionimaratonil kavas 10 000 meetri jooks, kus sel korral said esikoha Andres Koppel (40.10,3) ja Mirjam Vint (41.46,4).

Aastatel 2014-2017 toimus Ida-Virumaa staadionimaraton Iisakus, seejärel joosti kaks aastat Narvas ja sel aastal korraldati ta esimest korda Vokas. Eesti jooksjate kõrval olid Vokas stardis ka Läti, Leedu ja Soome esindajad.

Lisaks Ida-Virumaale on staadionil maratoni joostud korra ka Võrus, kus 2016. aastal korraldas staadionimaratoni Margus "Contra" Konnula.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: