Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Iisakus on tulekul 3. staadionimaraton

Eesti staadionimaratoni tipptulemuse omanik German Terehhov
Eesti staadionimaratoni tipptulemuse omanik German Terehhov Autor/allikas: Erakogu

Iisakus kahe nädala pärast toimuvale 3. Ida-Virumaa staadionimaratonile on jäänud veel paarkümmend vaba kohta. Küll on broneeritud kõik 24 tunni jooksu kohad.

Teist aastat toimub staadionimaratoni raames kolm maratoni, kus kõik kohad on lisaks 24 tunni jooksule broneeritud ka neljapäev, 21. juuli õhtul kell 23.15 startivale öömaratonile. Seitse tundi varem, kell 16.15 lähetatakse rajale õhtumaratonist osavõtjad ja selles stardis on veel 13 vaba kohta. Viimane maratonistart antakse reede, 22. juulil kell 10 ning hommikumaratoni nime kandvale jooksule on veel seitse vakantset kohta. Võistlus on kujunemas rahvusvaheliseks, sest kirja on pannud jooksjaid Soomest, Lätist ja Venemaalt.

Kahepäevane üritus algab neljapäeval, 21. juulil kell 15 lastejooksudega, millele registreerumine on samuti avatud. Kell 16 antakse 24 tunni jooksu stardipauk. Staadionimaratoni raames joostakse ka veerandmaraton (neljapäeval kell 21.30), mille käigus fikseeritakse ka klassikalise staadionijooksu ehk 10 000 meetri aeg.

Esmakordselt selgitatakse staadionimaratoni raames välja vastupidavaim pealtvaataja. Pealtvaatajatele on avatud lasteala ning ilu ja -tervisetelk ning toimuvad virgutusvõimlemised. Teist aastat on staadionimaratonil kavas soovikontsert. Kui eelmise aasta öömaratonil tekkis see spontaanselt, siis sel aastal saavad staadionile tulijad oma soove edastada juba varakult ning tänaseks on listis juba 71 laulu.

Kui 2014. aastal peeti Ida-Virumaa staadionimaraton Baltimaades esmakordselt ning ka eelmine aasta joosti staadionil maratoni vaid Ida-Virumaal, siis sel aastal on üks analoogne võistlus juba toimunud. Eelmisel aastal Iisakus ööpäevaga kaks maratoni läbinud Margus "Kontra" Konnula tegi 1. juulil staadionimaratoni oma 42,195 sünnipäeva ja 50. maratoni auks. Seal püstitas valgalane Viia Kaldam isikilikuks ja Eesti naiste staadionimaratoni tipptulemuseks 3:58.43. Meeste tipptulemus on eelmisel aastal Iisakus kohtlajärvelase German Terehhovi joostud 3:06.42.

Lisaks Eestile korraldatakse staadionimaratone ka Inglismaal, kus on muuhulgas võisteldud murule maha mõõdetud 400 meetrisel ringil, teiste riikide samalaadsete võistluste kohta pole Ida-Virumaa staadionimaratoni eestvedajad seni veel andmeid leitud.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: