Venemaa koondist Berliini EM-il starti ei lubata

Venemaa kergejõustiku meistrivõistlused
Venemaa kergejõustiku meistrivõistlused Autor/allikas: TASS/Scanpix

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) teatas, et vaatamata edusammudele ei tohi Venemaa koondis ka edaspidi osaleda rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.

Venemaa kergejõustikukoondisele määrati esimest korda keeld 2015. aasta novembris, kui tuli välja tõendeid riigi poolt toetatud süsteemse dopinguprogrammi kohta. Kuigi IAAF kinnitab, et Venemaa on teinud dopinguga võitlemisel edusamme, siis keeldu nad veel ei peata ning Venemaa sportlased jäävad Berliini EM-ilt kõrvale. 6. augustil algavatel tiitlivõistlustel pääsevad starti vaid mõned sportlased neutraalsete atleetidena.

"Mõned augud vajavad veel täitmist," ütles IAAF-I president Sebastian Coe. "Muudatusi on toimunud olulistes kohtades, aga siiski ei ole me veel jõudnud sinnani, kus kõik nõudmised oleksid täidetud."

Venemaa dopingupettust uurinud töörühma juhi Rune Anderseni sõnul on venelastel täita veel kolm nõudmist. Esiteks peavad nad katma kulutused, mis on tehtud pettuse uurimiseks. Teiseks peavad nad saama uuesti maailma antidopinguagentuuri (WADA) liikmeks. Viimaseks tuleb Venemaa spordiministril avalikult tunnistada, et riik kasutas süsteemset dopinguprogrammi. Selleks tuleb venelastel tagada juurdepääs Venemaa antidopingu (RUSADA) poolt tehtud testidele ajavahemikus 2011 – 2015.

Siiani on Venemaa riikliku dopinguprogrammi eitanud.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: