TalTechi võitnud Saaremaa tõusis uueks liidriks ({{commentsTotal}})

Saaremaa võrkpallinaiskond
Saaremaa võrkpallinaiskond Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Naiste võrkpalli meistrivõistlustel vahetus turniiritabeli liider, kui TalTech/Tradehouse'i võitnud Saaremaa möödus seni esikohta hoidnud Tartu Ülikool/Bigbankist. Saarlannad on tartlannadest pidanud siiski kaks mängu enam.

Kodusaalis mänginud TalTech/Tradehouse täna geimivõiduni ei jõudnud, olles sellele kõige lähemal avageimis, milles jäädi Saaremaale 24:26 alla. Teise geimi kaotas Tallinna naiskond 21:25 ja kolmanda 23:25 ning kogu kohtumise seega 0:3 (-24, -21, -23) resutaadiga.

Kaisa Õunpuu tõi võitjatele 13, Dorit Heinastu 11 ja Silja Ostrov kümme punkti. Võõrustajate parimaks osutus Kadi Kullerkann, kes kogus mängu parima kasuteguri +10 juures üleplatsimängijana 16 punkti. Mari Loorman lisas koduvõistkonnale 10 punkti.

Pallingu vastuvõul 50-protsendilist täpsust näidanud Saaremaa realiseeris rünnakuid 38-protsendiliset. Võõrustajate vastuvõtt oli 45% ja rünnak 31%. Blokis kogusid mõlemad naiskonnad kaheksa punkti.

Ühe kaotuse kõrvale viienda võidu teeninud Saaremaa tõusis 14 punktiga turniiritabeli tippu, edestades kaks mängu vähem pidanud Tartu Ülikool/Bigbanki kahe punktiga. Samuti 12 punkti kogunud TalTech/Tradehouse on kolmas.