Sukles: noorte olümpial saadud medalid näitavad, et järelkasv on olemas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti koondis on Argentinas Buenos Aireses jätkuvatel noorte olümpiamängudel olnud edukas: võidetud on kaks medalit ning tehtud hulgaliselt häid tulemusi. Noorte olümpiast ja Eesti tulevikulootustest käis ETV spordisaates rääkimas Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles.

"Minu arust annab see tunnistust ühe suure müüdi ümberlükkamisest. Kui kogu aeg räägitakse, et noorus on hukas ja Eesti spordil pole järelkasvu, siis need kaks medalit näitavad selgelt, et see järelkasv on olemas. Tuleks mõelda ka selle peale, et mängud on ju alles poole peal," vastas Sukles küsimusele, millest annavad tunnistust Eesti noorte head tulemused.

"Minu jaoks on kõige suurem üllatus olnud rahva huvi," kommenteeris äsja Argentinast naasnud Sukles suurvõistlust. "Need on esimesed olümpiamängud, kus on inimestel tasuta juurdepääs. Need on tuhanded inimesed, kes on saalides ja sajad inimesed, kes ootavad järjekorras, et saada võistlustele. Kui vaatasime Greta Jaansoni finaalsõitu, siis oli kanali ääres kummalgi pool viis rida inimesi. Me pidime natukene turnima, et oma silmadega seda sõitu näha. Publikuhuvi on tohutu."

"Teine märksõna oleks see noorte power. Iga kord kui käime noorte võistlustel, siis see kuidas neil silmad säravad, käed värisevad ja kui õnnelikud ja siirad nad on – minu meelest see on alati hästi positiivne," lisas Sukles.

Suklese sõnul on tervitatav ka uute alade olümpiakavva lisamine. "Olümpialiikumine pole viimastel aegadel mitte järgi lohisenud, vaid sammub kindlate tendentside suunas. Kõik need alad, mis on noorte hulgas väga populaarsed ja mida harrastatakse, need tuleb selgelt võtta olümpiamängude kavva."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: