Isa jälgedes astuv Jaanson: mõtlesin pikka aega, et sport on vastik

Foto: ERR

"Ringvaade" käis külas noorte olümpiamängudel ühepaadil pronksmedali võitnud Greta Jaansonil, et näha, miks on tütarlaps otsustanud isa ja ema jälgedes kõndida.

"Minu jaoks oli väga tavaline, et isa käib trennis ja ema on treener," iseloomustas Jaanson oma lapsepõlve. "Ma ei saanudki täpselt aru, kui palju vaeva see nõuab. Kui isal tuli Pekingi olümpiamedal, mäletan, et kodus olid emotsioonid laes. Mina ei saanudki täpselt aru, millega isa oli hakkama saanud. Alles nüüd, mõned aastad hiljem, sain aru, et see oli ikka suur asi."

"Olin täiesti veendunud, et minust sõudjat ei saa," tõdes Jaanson. "Ma ei tahtnud üldse sportlane olla. Mõtlesin pikka aega, et see on vastik, ei taha, ei meeldi. Aga meil oli peres reegel, et kuskil trennis peab käima. Kuna ma olin nii paljusid asju juba proovinud, siis miks mitte sõudma tulla. See ei olnud isegi nii teadlik valik, lihtsalt tegin üks talv korralikumalt trenni ja suvel tulid ka vastavad tulemused. Hakkas meeldima. Hea tunne on, kui näed, et arened. Nüüd olen jõudnud sinnamaani, et olen täitsa nagu sportlase moodi!"

"Eks ta oli asja sees, käis treeningutel kaasas ja kuulis kodus ka palju sõudmisjutte," meenutas isa Jüri Jaanson. "Mingil hetkel hakkas ise ka proovima ja nii ta läks."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: