Heiko Väät: noorte head tulemused on suur tunnustus Eesti kergejõustikule ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Heiko Väät
Heiko Väät Autor/allikas: ERR

Eesti U-18 kergejõustikukoondise juhi Heiko Väädi sõnul oodati Eesti noortelt Euroopa meistrivõistlustel küll mitmeid finaalikohti, aga sündis ka mitmeid üllatusi.

"Juba ainuüksi see, et oli nii palju eneseületusi ja et oma vanuseklassi Eesti rekorditega tuldi medalitele – see on väga suur au tervele Eesti kergejõustikule ja ma usun, et meie U-18 koondise esinemised nelja päeva jooksul said kahe pronksmedali näol heldelt tasutud."

Neidude odaviskes sai Gedly Tugi kirja 55.28 meetrit ja teenis Eesti selle vanuseklassi rekordiga pronksmedali. Kas selles vanuseklassis on veel täiskasvanute odal ja U-18 odal vahe ning kui on, siis milline?

"Neidudel on oda raskus 500 grammi ja naistel 600 grammi, see sajagrammine vahe ongi. Tegelikult see 55 meetrit on päris arvestatav tulemus, sest ega seal tipptulemus tehti samuti eelvõistlusel, 59 meetriga. Gedly 55 meetrit 500-grammise odaga on väga tugev tulemus."

Milliste ootustega läksid koondise treenerid võistlustele vastu? Kas tulemused üllatasid?

"Tegelikult me ootasime küll mitte medaleid, aga finaalikohti neidude teivashüppes Marleen Müllalt, poiste teivashüppes Eerik Haamerilt, Ken-Mark Minkovskilt ning Annika Emily Kellylt. Täpselt nii läkski – need kellelt finaalikohti ootasime, need sinna ka jõudsid. Enda tulemusega üllatas meid kindlasti Mariliis Remmel odaviskes – 54.48, see oli selline ettearvamatu ja meile kõigile suureks üllatuseks.

Kas kohapeal oli näha ka selliseid talente, kes võiksid õigepea Euroopa kergejõustikumaastikul midagi suurt korda saata?

"Kui me vaatame kõiki neid esikohatulemusi, mis seal tehti, siis tegelikult need on juba lähedal täiskasvanute EM-normatiividele ja see ütleb juba iseenesest ära, et need 16-17-aastased teevad täiskasvanutega võrdseid tulemus – see on müstika ja ainest oli hästi hästi palju."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: