Eesti noortekoondis lõi koduses kontrollmängus kindlalt Rootsit ({{commentsTotal}})

Mullune Eesti U-18 korvpallikoondis
Mullune Eesti U-18 korvpallikoondis Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

U-18 noormeeste korvpallikoondis, kes on valmistumas B-divisjoni EM-turniiriks, kohtus Kilingi-Nõmmel kestvas treeninglaagris pühapäeval Rootsi eakaaslastega ning võitis neid seisuga 89:61.

Koondisega on võrreldes eelmiste mängudega lisandunud taas uusi mängijaid, seega treenerid saavad võimaluse anda laiemale ringile. Erinevalt viimatisest kontrollmängust Lätiga olid rivis näiteks Karl-Kristjan Karpin, Hendrik Eelmäe ja Mark-Andreas Jaakson. Puudu oli seekord näiteks Arthur-Herman Entsik, Kaspar Lootus, Ran-Andre Pehka ja Kerr Kriisa.

Eesti algedu polnud suur, 21:16, kuid teisel veerandil õnnestus teine käik sisse saada ning poolajale mindi soliidses eduseisus 44:28. Samas jagas peatreener Indrek Reinbok võrdselt mänguminuteid. 11 noort sai mänguaega 11-23 minutit, lisaks Karpin alla kuue minuti.

Teisel poolajal lisas Eesti edunumbreid: veerandid lõpetati 24:21 ja 21:12. Lõpuvileks oli tablool skooriks 89:61 eestlaste kasuks. Ka mullusel kodusel B-divisjoni EM-il oli Eesti selgelt parem meeskond. Eesti lõpetas mullu kolmandal kohal võrreldes Rootsi 14. kohaga. Samas, näiteks U-20 vanuseklassis kuulub Rootsi erinevalt Eestist A-divisjoni.

Eesti võitis laua 46:33, ründelaudu sellest 17, korvisöödud olid Eesti kasuks 18:7, pallikaotusi Eestil 15, Rootsil 22, vaheltlõikeid eestlastel 13, Rootsil viis. Kahesed Eestile 47 vs 42%, samuti kolmesed 46 vs 28% ja vabavisked 67 vs 50%.

Eesti koondise resultatiivseimad olid Mark-Andreas Jaakson 14 ja Mikk Jurkatamm 12 punktiga.

Rootsi kasuks tõi Andre Lorentsson 14 ning Pelle Larsson 12 punkti.

Teisipäeval sõidab U-18 koondis Lätimaale Ventspilsi, kus kolmapäeval algab Balti matš. EM Skopjes toimub 27. juulist 5. augustini.

Eesti kohtub B-alagrupis Gruusia, Aserbaidžaani, Belgia, Ungari ja Austriaga.