Laupäeval anti start iga-aastasele Narva Energiajooksule, kus sellel aastal selgitati välja poolmaratoni Eesti meistrid.

Tuhandete jooksjate seas ihaldasid meeste meistritiitlit tiitlikaitsja Roman Fosti (eelmise aasta tulemus oli 1:07.53) ja Tiidrek Nurme, kes võitis Narva energiajooksu 2016. aastal tulemusega 1:07.00. Eesti meeste nina alt napsas esikoha 21-aastane Keenia talent Dominic Kiptarus, kes sai kirja aja 1:03.54. Talle kaotas vaid kahe sekundiga Nurme. Fosti jõudis finišisse kaks minutit ja 23 sekudnit peale Kiptarust. Eesti meistrivõistluste arvestuses pälvis kolmanda koha neljandana lõpetanud Raido Mitt (1:09.31).

Fosti poolmaratoni rekord 1:03,45 on joostud sel kevadel Valencias. Nurme tippmark on 1:03,13 ja on joostud aastal 2013. Eesti poolmaratoni rekord 1:03,00 pärineb aastast 2001 ja kuulub Pavel Loskutovile.

Naiste meistriks tuli Leila Luik (TÜ/ASK), kes võitis kuldmedali ajaga 1:18.36. Treenerina sai seega enim rõõmu tunda Harry Lemberg, kes on nii Nurme kui Luige juhendaja. Hõbedale jooksis end Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 1:20.07 ning pronksile tuli Olga Andrejeva (Sparta SS) ajaga 1:22.52.

Naiste Eesti rekord 1:10.10 kuulub Jane Salumäele ja on joostud 1994. aastal.

Toimetaja: ERR Sport