Leonid Latsepov sai Belgias isikliku rekordiga üheksanda koha ({{commentsTotal}})

Leonid Latsepov
Leonid Latsepov Autor/allikas: Albert Sillaste

Nõmme Kergejõustikuklubi jooksja Leonid Latsepov võistles pühapäeva hilisõhtul Belgias Oordegemis rahvusvahelisel Leon Buyle mälestusvõistlusel, kus sai tugevuselt teises 3000 m jooksus üheksanda koha isikliku rekordiga 8.35,35.

Latsepovi varasem tippmark oli 8.46,22, mille ta jooksis möödunud aasta 15. juulil Saksamaal Bochumis. Esimest korda jooksis ta selle üle kolm nädalat tagasi Berliinis kohalikul võistlusel, kus sai lõpuajaks 8.42. Jooksu võitis Sam Valgaeren tulemusega 8.14,09. Kokku startis distantsile 20 meest, kellest lõpetas 19. Tegemist oli tugevuselt teise jooksuga. Esimese jooksu, kus osales 18 sportlast, võitis kreeklane Markos Gkourlias ajaga 8.00,31.

Leonid Latsepovi sõnul on ta eilse jooksuga rahul. "Jooksin ühtlaselt 2.52 kilomeetri kohta. Viimasel ringil suutsin veel kiirendada ja positsiooni parandada. Teadsin, et siin suudan kiiremini joosta. Natuke ebatavaline oli nii hilja õhtul joosta. Start anti kell 23. Viimasel ajal olen saanud koos treenida Berliini tipp-jooksjatega. Samuti pean nõu ühe kohaliku treeneriga. Loodan veel suve lõpuni terve püsida ning ka teistel distantsidel isiklikud rekordid parandada," ütles Latsepov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.