Magnus Kirt viskas Tartus Eesti rekordi!

Foto: Heiki Väät/Facebook

Odaviskaja Magnus Kirt viskas Gustav Sule mälestusvõistlusel Eesti rekordi, saades kirja 88.45.

83-meetrise viskega võistlust alustanud Kirt võttis Eesti rekordi enda nimele teises viskevoorus, kui oda lendas Tamme staadionil 88 meetrit ja 45 sentimeetrit.

"Eks seda katset ma ootasingi ja otsisingi. Väga hea, et suutsin selle siin kokku panna," ütles Kirt ERR-ile. "Ma ei ole veel videost näinud, kui ideaalilähedane ta oli, aga vähemalt tundsin, et pinged ja see hoog läksid sisse, mis ma tahtsin, et sinna sisse läheks. Kui vaatasin Doha ja Eugene'i Teemantliiga katset, siis ma ei ole terve hooaeg selle nimel trenni teinud, et nii vaikse hoo pealt visata. Nüüd mõtlesingi, et julgelt lisan hoogu juurde. Esimene katse jäi natuke kitsaks, aga vähemalt on visked sellised, mis peaksid olema – suure hoo pealt ja tehniliselt täitsa okei."

Eelmine, Andrus Värnikule kuulunud Eesti rekord 87.83 pidas vastu ligi 15 aastat. "Ma ei ole kunagi seda pähe kammitsema lasknud. Ta on päris pikka aega seisnud ja sellepärast ka võib-olla ei tahtnud seda eesmärgiks võtta," arutles Kirt. "Päris paljud on võtnud eesmärgiks ja ei ole seda saavutanud. Ma võtsin selle eesmärgiks, et olla konkurentidele igal aastal natuke lähemal."

Maailma hooaja edetabelis viiendaks tõusnud Kirt vaid kaks viset tegigi. "Sellepärast ma täna ära lõpetasingi, et ülehomme pean Paavo Nurmil juba viskama," põhjendas ta.

Kuulitõukes püstitas Kristo Galeta isikliku rekordi 19.87. Euroopa meistrivõistluste normist jäi puudu vaid kolm sentimeetrit.

Kettaheites tegi Gerd Kanter hooaja teise võistluse. Kui nädal aega tagasi Poolas jäi tulemus alla 60 meetri, siis Tartus heitis Kanter 61 meetrit.

Äsja Teemantliigas võidutsenud jamaikalane Fedrick Dacres heitis 68.12, kuid pidi vigastuse tõttu kolmanda katse järel võistluse pooleli jätma.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: