Maret Ani: Anett on arenenud väga palju ja saavutanud vajaliku stabiilsuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Käimas on tennise hooaja teine suure slämmi turniir, Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused. ETV spordiuudiste stuudios käis ülevaadet andmas endine tipptennisist ja praegune treener Maret Ani.

Anett Kontaveit alistas oma avaringi vastase eile, Kaia Kanepi täna kaotas ja langes konkurentsist. Mis neist mängudest esile tuua ja miks üks võitis ja teine kaotas?

Minu arvamus on, et Anett on heal liinil. Ta on viimasel ajal väga hästi mänginud ja on just liivatennisega hakkama saanud. See on oluline.

Mida see näitab, kui kogu mängu peale on kasutada üks murdepall - nagu Kanepil täna?

See pigem näitab ühekülgset mängu, teine vastane oli ilmselt parem ja nagu Kaia isegi mainis, siis ta ei saanud ise oma mängu käima.

Anett Kontaveiti pärast on hakatud mitmete tippmängijate alistamist ja edu järel liivaväljakutel pidama üheks turniiri võimalikuks üllatajaks? Kuidas Sina sellesse suhtud ja kuidas selline arvamus mängijat võib mõjutada?

Mõnes mõttes on see hea, annab indu juurde, samas ei tohi läbi põleda. Oleneb kui tugev Anett on. Mina isiklikult arvan, et see annab talle jõudu juurde.

Kahel eelmisel aastal jõudis Kontaveit samuti teise ringi, aga mitte kaugemale. On ta nüüd Sinu arvates enamaks valmis ja kui siis miks?

Seda ei saa ette näha, aga ma arvan, et ta on saanud rohkem aasta ringi tugevaid mänge. Ta ei ole üllataja, vaid ta ongi omal tasemel. See stabiilsus võib teda kaugemale viia küll.

Ise oled mänginud üheksal korral suure slämmi turniiridel esimeses ringis. Mis teeb seal läbilöömise keeruliseks?

Kogemusi sain ma palju, aga pigem on see, et tennisistid valmistuvadki nendeks neljaks turniiriks. Tahtmine ja pinged on suured.

Prantsusmaa lahtised mängitakse liival: millist mängijat see kate soosib ja millist mängustiili?

Liivaväljakul peaksid olema head liikujad. Hästi peab liikuma väljakul ja osavad peavad olema. Kavalust peab ka olema. Nii palju, kui mina nägin, siis Anett on selles arenenud väga palju.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: