Kolmandat korda Tartu alistanud Saaremaa jõudis meistritiitli lävele ({{commentsTotal}})

Hindrek Pulk tõi üleplatsimehena 26 punkti (+17) ja vedas Saaremaa 3:0 (25:20, 25:21, 27:25) võidule Tartu Bigbanki üle. Nüüd lahutab Saaremaad võrkpalli Eesti meistritiitlist vaid üks võit. Seeria järgmine mäng peetakse juba neljapäeval samuti Kuressaares.

Pulga kõrval tõi Saaermaale kahekohalise arvu punkte Rauno Tamme, kelle arvele kogunes 11 silma (+5), kirjutab volley.ee. Saaremaa vastuvõtt oli 55,9%, rünnakuid realiseeriti 55,6-protsendiliselt. Blokipunkte koguti 4 ja servil löödi 8 ässa (vigu tehti samuti 8).

Bigbank Tartu resultatiivseimana tõi Curtis Stockton 21 punkti (+12), Meelis Kivisild lisas 10 punkti (+8). Vastuvõtuprotsent oli Tartul 64,7, rünnak 42,5%. Blokipunkte teeniti 9, servipunkte 3 (eksiti 8 pallingul).

Hindrek Pulk jäi talle omaselt tagasihoidlikuks „See oli ikkagi meeskonna võit, üksinda ei tee siin võrkpallis midagi ära. Me tahtsime näidata, et koduväljakul oskame endiselt võita ka. Seeria esimene kaotus siin näris hinge,“ sõnas Pulk Kanal12 intervjuus ja tunnustas sidemängijat Alexander Tuschi ning kaitsemängu. „Sidemängijaga oli täna oluliselt parem klapp kui eelmistel mängudel on olnud. Meie kaitse töötas ka päris edukalt. Suur tahtmine on seeria siin neljapäeval ära lõpetada, loodetavasti tuleb neljapäeval rohkem rahvast ka kui täna oli,“ lisas diagonaalründaja.

Bigbanki meeskonna libero Rait Rikberg analüüsis kaotust. „Mänguks olime päris hästi valmis, läksime ju alguses 8:2 juhtima. Aga Stefan (Stefan Kaibald) on natuke haige ja teistelt nurgast abi ei tulnud. Tempo ja diagonaali peale me loodame, aga täna ei tulnud kahjuks ühtegi geimi. Vahe pole suur, aga hetkel on nemad paremad. Nüüd läheb raskeks,“ tõdes kogenud mängumees.

Mängu käik:

Mäng algas Tartu jaoks igati õnnestunult, mingi koguni 8:2 ette, ent Saaremaa jõudis 15:15 seisuni. Rauno Tamme blokist võitles Saaremaa kätte 21:19 eduseisu. Geimi lõpp oli Hindrek Pulga show. Geimi lõpetasid tema rünnakud ning kaks järjestikust ässpallingut, seisuks 25:20.

Teine vaatus kulges tartlastele keeruliselt, Andrei Ojamets vahetas sidemängijaid ja otsis sobivat koosseisu. Geimi keskel viis Tomaš Halanda aga kodumeeskonna 17:14 eduseisu ja Pulga rünnakud hoidsid vahet kolmepunktilisena. Ojamets võttis mõtlemisaja, ent abi polnud sellestki. Pulga ässa järel juhtis Saaremaa 21:17 ja Pulk lõpetas ka selle geimi seisul 25:20.

Kolmas geim algas tasavägiselt, ent 6:6 seisult viisid taas Pulga järjestikused rünnakud Saaremaa 8:6 ette. Viigiseis oli tablool siiski veel korduvalt. 17:17 seisult viis Pulk Saarema ette ja blokipunkt lisaks ning Saaremaa edu oli kaks silma – 19:17. 20:20, 22:22, 23:23, 24:24, 25:25 viigiseisud käisid tabloolt läbi enne, kui Rauno Tamme pommlöök Saaremaa juhtima viis 26:25. Geimi ja mängu viimase punkti tõi Pulk, lõpetades geimi 27:25 ja kogu mängu 3:0. Seeriat juhib Saaremaa nüüd 3:1.