Saaremaa asus Tartu vastu finaalseeriat juhtima ({{commentsTotal}})

{{1525621740000 | amCalendar}}

Tartus peetud Eesti võrkpalli meistrivõistluste finaalseeria kolmandas kohtumises haaras Saaremaa eduseisu, kui võõrustajatest oldi üle 3:1 (25:13, 26:24, 18:25, 25:23).

Saaremaa asjad sujusid avageimis justkui õlitatult. Tartu temporündaja Meelis Kivisild võeti taas blokiga kinni ja Saaremaa läks juhtima 10:4. Tomaš Halanda serviässa järel juhtis Urmas Tali meeskond juba 11:7. Saaremaa tegutses üha enesekindlamalt ja teiseks tehniliseks vaheajaks oli vahe kärisenud 16:8-le. Rauno Tamme kavala serviässa järel juhtisid külalised juba 20:11 ja geimi võitis Saaremaa 25:13, kirjutab volley.ee.

Teine geim algas taas Saaremaa dikteerimisel ja Hindrek Pulga rünnaku järel juhiti 8:6. Heas hoos oleva Tartu tempomehe Mart Naabri rünnaku järel vähenes vahe 9:12-le. Bigbankil oli mängu alguses kahvatu diagonaalründaja Curtis Stockton, kes oli teise geimi keskpaigaks toonud vaid kolm punkti, Brook Sedore oli samuti kahvatu ja teda tuli asendama Markus Uuskari, kes lahendas raske palli ja vähendas kaotusseisu 16:17-le. Punkt-punktis mindi geimi lõpuni, Stefan Kaibald viigistas 20:20 ja viis õige pea Tartu üle pika aja ette 23:22, mispeale Urmas Tali võttis mõtlemisaja. 24:24 seisult viis Halanda kiire rünnak Saaremaa ette 25:24 ja Kivisilla rünnak võeti blokiga kinni, seega teine geim samuti Saaremaale 26:24 ja Bigbankil oli selg vastu seina.

Kolmanda geimi alguses viis Stockton Tartu 8:4 ette. Saaremaal jäi korduvalt hätta Pulk ja Tali saatis geimi keskel platsile teise diagonaalründaja Siim Põlluääre. Geimi kontrollis täielikult Bigbank, minnes 16:7 juhtima. Saarema võttis küll neli punkti järjest, ent Matej Hukeli tehniline praak peatas nende vahespurdi Tartu 22:16 eduseisul. Geim kuulus 25:18 Tartule.

Neljas geim kulges tasavägiselt, 8:7 seisul mindi Saaremaa juhtimisel esimesele tehnilisele vaheajale. Tartu jäi õige pea juba viiepunktilisse kaotusseisu, ent suuresti tänu üha paremasse hoogu minevale Stocktonile vähenes vahe 14:15-le. Viiginumbrid olid tablool veel seisul 20:20, ent servivigade ja eksimuste tõttu rünnakul kuulus neljas vaatus lõpuks Saaremaale 25:23.

Võitjate resultatiivseim oli 19 punkti (+9) toonud Tomaš Halanda, Mihkel Tanila lisas 11 silma (+2). Saaremaa vastuvõtuprotsent oli 63, rünnakuid realiseeriti 48-protsendiliselt. Blokipunkte koguti 12 (neist viis läks Tanila kontole) ja servil löödi kuus ässa ning tehti 17 viga.

Bigbanki edukaim oli 22 punktiga (+10) Curtis Stockton, Mart Naaber lisas 13 punkti (+7). Tartu vastuvõtt oli 57,9%, rünnak 38,8%. Blokipunkte kogunes 10, servipunkte vaid kaks (vigu tehti 13).

Esimest korda seeriat juhtima läinud saarlased juhivad nelja võiduni peetavat seeriat nüüd 2:1. Järgmised mängud peetakse kaheksandal ja kümnendal mail Kuressaares.